Połącz się z nami
„gaz_system"

WIADOMOŚCI

Statuetki dla najaktywniejszych. Społeczniczki i Społecznicy nagrodzeni za tegoroczne inicjatywy

Opublikowano

w dniu

Wyzwala energię do działania, daje poczucie sprawczości, buduje relacje sąsiedzkie. Do tej pory dzięki Programowi Społecznik udało zrealizować się ponad 4 tysiące inicjatyw pokazujących moc i siłę regionu otwartego na NGO’sy, współpracę i aktywność. We wtorek, 5 grudnia 2023 r. podczas gali podsumowującej tegoroczne działania Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nagrodził najlepsze organizacje. W tym dniu poznaliśmy także laureatów konkursu „Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2023”.
Pierwszy taki program w Polsce
Program Społecznik umożliwia organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym z całego województwa realizację ciekawych działań społecznych, projektów, warsztatów, zawodów sportowych, badań profilaktycznych. Na ich realizację NGO’sy mogą otrzymać grant w wysokości 5 tys. zł. To środki z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki programowi stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne organizują „szyte na miarę” danego miejsca inicjatywy. Nie brakuje też działań związanych z ekologią i promocją zdrowego stylu życia, integracją czy aktywizacją młodzieży. Podobnie było i w tym roku.
We wtorek, 5 grudnia 2023 r. odbyła się gala podsumowująca tegoroczne inicjatywy. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, obecna była także przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina. Do gości przyjechała senator RP Magdalena Kochan. Marszałek Olgierd Geblewicz, który ze względu na obowiązki służbowe w Brukseli, nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, połączył się ze Społecznikami online. Gratulował wszystkim realizacji ciekawych inicjatyw.
– Od lat misją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego jest promowanie i wspieranie ludzi aktywnych, kreatywnych, społeczników i wolontariuszy oraz wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Jako pierwsze województwo w Polsce wdrożyliśmy w 2017 roku system grantowy dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, który nazwaliśmy po prostu Społecznik. Dziedzictwo tego programu to ponad 4 tysiące inicjatyw zrealizowanych na Pomorzu Zachodnim. Program pozwala budować relacje i więzi społeczne. Przez lata zmieniały się priorytety programu, obecnie są to ekologia i walka ze zmianami klimatu oraz aktywizacja społeczna młodych. Natomiast to, co nie zmienia się od początku to państwa kreatywność, pasja, zaangażowanie w realizację inicjatyw i za to szczerze państwu dziękuję –  mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Podczas gali zostały wręczone statuetki dla dziewięciu najaktywniejszych organizacji. Był też czas na wyróżnienia dla wolontariuszek i wolontariuszy w konkursie „Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2023”. Za jego przeprowadzenie odpowiadało Stowarzyszenie Polites.
Do dalszych działań motywował gość specjalny, Przemek Kossakowski.
Docenieni za aktywność 
Wyróżnienia dla organizacji za inicjatywy z największą ilością punktów z oceny merytorycznej. Statuetki przyznano były w podziale na 5 subregionów.
  • Subregion A (Miasto Szczecin i powiat policki)
Wyróżnienie przyznano Stowarzyszeniu Przyjaciele Pałacu Młodzieży w Szczecinie za inicjatywę „Sobota w Pałacu – artystyczne spotkania z ekologią”. Organizacja wznowiła organizację ciekawych spotkań o tematyce ekologicznej.Spotkania zakończyły się warsztatami plastycznymi. Przygotowane prace zostały wyeksponowane w Pałacu Młodzieży. W realizację inicjatywy było zaangażowanych 130 osób.
  • Subregion B (Miasto Świnoujście/powiaty goleniowski, gryficki, kamieński, łobeski)
Stowarzyszenie MONAR za inicjatywę „Aktywizacja w duchu Zero Waste”
Program Społecznik pozwolił na zorganizowanie intensywnego programu dla pacjentów MONAR w Grabowie. Były to zajęcia z ogrodnictwa, warsztaty kulinarne i warsztaty recyklingu. Przez codzienną ergoterapię pacjenci nabywali umiejętności potrzebne do zrównoważonego dbania o własne „podwórko”.
  • Subregion C (Powiaty: choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki)
Stowarzyszenie „Przystań Czwórka” przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Świdwinie za realizację projektu „Mam EKO w DNA”
Projekt był skierowany do 30-osobowej grupy dzieci w wieku od 7 do 11 lat, które uczęszczają do świetlicy szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Świdwinie. Dzięki Programowi Społecznik dla dzieci zostały zorganizowane ekologiczne warsztaty i spotkania. W ich trakcie dzieci nauczyły się, jak dbać o środowisko naturalne w swoim najbliższym otoczeniu. W oparciu o zdobytą wiedzę dzieci wraz nauczycielami ze świetlicy opracowały szkolne EKOlogo i kodeks „Wzorowego Ekologa”. Dzieci przygotowały także swój miniekosystem leśny w słoiku czy brały udział w konkurs na „EKOzabawkę”. Na zakończenie odbył się EKOpiknik.
  •  Subregion D (Miasto Koszalin i powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki)
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych zostało nagrodzone za projekt „Kolorowy zakątek już mamy, o owady jeszcze zadbamy”
Projekt realizowany był na terenie miejscowości Polne w gminie Barwice. Środki z programu pozwoliły stworzenie dużego domku dla owadów na terenie kolorowego zakątka.
  • Subregion E (Powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki)
SHARK DIVERS Stowarzyszenie Płetwonurków PSP i OSP za projekt „Czyste jezioro”
SHARK DIVERS pokazali, że razem można więcej. Projekt zrealizowano w sierpniu nad jeziorem Lipowo w Dębnie. W sprzątaniu wzięli udział mieszkańcy, w tym uczniowie szkół, członkowie OSP Boleszkowice, OSP Cychry, członkowie WOPR Kostrzyn nad Odrą oraz ratownicy WOPR z Dębna zabezpieczający akcję oraz uczący zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Ośrodek Sportu i Rekreacji z Dębna zapewnił worki oraz wywiózł zebrane śmieci – również zapewnił posiłek uczestnikom akcji. Do akcji przyłączyła się także Północna Izba Gospodarcza oddział w Dębnie.
Tak chcą aktywnie działać
W kategorii „Najlepiej oceniony w skali województwa projekt ekologiczny” zwyciężyła Fundacja Nauka dla Środowiska, która zorganizowała międzypokoleniowy turniej sportowy. Udział w nim wzięło około 100 osób. Uczestnikami byli: seniorzy z Dziennego Domu Pogodna Jesień „Senior+”, Dziennego Dom Pomocy „Złoty Wiek”, Klubu Różany Zakątek „Senior+”, a także młodzież z klasy V z Szkoły Podstawowej nr 17 oraz klasy VI z Szkoły Podstawowej nr 6. Podczas spotkania uczestnicy zmagali się w konkurencjach sportowych oraz quizie wiedzy ekologicznej. Zwieńczeniem imprezy było wspólne posadzenie zielnika społecznego.
Z kolei  Stowarzyszenie Trio Basket Koszalin zwyciężyło w kategorii „Najlepiej oceniony w skali województwa projekt młodzieżowy”. Doceniono inicjatywę. „Trio basket Koszalin 2023”, który odbywa się pod hasłem sport bez barier.
Natomiast Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia zwyciężyło w kategorii „Najlepiej oceniony w skali województwa projekt na rzecz integracji i pomocy uchodźcom” za realizację inicjatywy „Zabawa z historią. Polsko-ukraiński, rodzinny piknik integracyjny”. Głównym celem projektu było wzmacnianie zaufania i więzi w lokalnej społeczności.  Uczestnicy wydarzenia wzięli udział we wspólnych zabawach takich jak: rzut podkową, przeciągnie liny, szachy i warcaby. Ponadto, przeprowadzono warsztaty kuchni polsko-ukraińskiej, podczas których uczestnicy mieli okazję wspólnie przygotować smażone pierogi, wytwarzać podpłomyki – pierwszy słowiański chleb oraz kisić warzywa. Na koniec zorganizowano ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek.
W kategorii „Najlepiej oceniony w skali województwa projekt” złożony przez podmiot, który pierwszy raz wnioskował o otrzymanie mikrodotacji w ramach Programu Społecznik tzw. debiut, doceniono Stowarzyszenie AKADEMIA JUDO w Bobolicach za organizację sportowego festynu z okazji Dnia Dziecka.
Galę uświetnił koncert Ani Rusowicz.
Kolejne działania w planach
Koordynacją Programu Społecznik 2022 – 2024 zajmuje się Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Operatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Po więcej informacji na temat programu warto zajrzeć do mediów społecznościowych. Społeczniczki i Społecznicy są bardzo aktywni w tej sferze. Do zapraszania na wydarzenia wykorzystują takie hashtagi jak: #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR. Na portalu Facebook warto też obserwować profile: Program Społecznik oraz Pomorze Zachodnie News.
To nie koniec społecznikowskich działań. Do ostatniego naboru wniosków Społeczniczki i Społecznicy złożyli blisko tysiąc propozycji. Wnioski są teraz weryfikowane pod względem formalnym, a następnie do dofinansowania zostaną wybrane te najlepsze projekty. Wyniki poznamy 11 stycznia 2024 r. Z kolei 2 kwietnia 2024 r. ruszy kolejny nabór.
„Barwy Wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2023”.
Kategoria grupy:
  •  I miejsce
Wolontariusze Fundacji YOUkraine
To oni, z uśmiechem na twarzach, otaczają troskliwą opieką dzieci, sprawiając, że codzienność Maluchów przepełniona jest radością i ciepłem. Ich serca są tak szeroko otwarte, jak niebo, które obejmuje Maleńką Krainę – przedszkole dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym. Wolontariusze to nie tylko ręce, które sprawnie kierują administracyjnymi sprawami Fundacji, ale także ucho, które wraz z sercem słucha potrzeb i trosk każdego, kto szuka wsparcia.
  • II miejsce
Młodzieżowi Instruktorzy Wędkarstwa Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie
Wolontariusze prowadzą szkółki Ekologiczno-Wędkarskie w Świdwinie Piotr i Katarzyna Klimczakowie, szkółkę „Okonek” w Niedalinie – Damian Krysztofiak, szkółkę „Karpik” w Polanowie – Krzysztof Ciuła i Piotr Idzi. Wolontariusze uczą dzieci wędkarstwa, organizują zawody, zagospodarowują brzegi. A wszystko w myśl zasady „złap i wypuść” – instruktorzy uczą poszanowania wobec otaczającej przyrody.
  • III miejsce
Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kierzkowie
Pomagają samemu Świętemu Mikołajowi, przygotowując Paczki dla Seniora. Wolontariusze lecą z pomocą i wspierają uczniów w nauce. Ich działania rozkwitają, podobnie jak rośliny, które od ziarenka uprawiali, pielęgnowali by ostatecznie spożytkować je na kiermaszu.
Kategoria indywidualne:
  • I miejsce Małgorzata Olczyk
Małgosia należy do grupy ,,Złote serca młodych gniewnych” – wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie. Pomaga osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym z terenu gminy Polanów w noszeniu opału w okresie jesienno-zimowym, porządkach wokół obejść gospodarczych, grabieniu liści, czy odśnieżaniu. Razem z grupą współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Cetuniu, organizuje akcje charytatywne jak np. bieg charytatywny w piżamach dedykowany dzieciom z onkologii, działa na rzecz środowiska i zwierząt. Jest pomysłodawczynią międzypokoleniowego projektu „Przetworaki”, organizatorką wydarzeń integracyjnych dla wychowanków Ośrodka i przyjaciół z Ukrainy. Ma w sobie bardzo dużo zapału, chęci do działania, nakręca pozytywnie innych wolontariuszy i motywuje do jeszcze większej aktywności w życiu zarówno ośrodkowym, jak i wśród lokalnej społeczności. Małgosia działa z radością, odpowiedzialnością i otwartością na innych.
  • II miejsce Martyna Konstowicz
Młoda osoba z wieloletnim doświadczeniem w wolontariacie. Z wrażliwością do społecznych tematów i odwagą do podejmowania nowych wyzwań.  Bezpieczeństwo w sieci, wolontariat podczas pandemii, Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości, zbiórki i angażujące akcje jak Ugly Sweater Day to niektóre z działań Martyny realizowane najpierw w Szkole Podstawowej nr 7, a obecnie w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Martyna po szkole angażuje się   w wolontariat w Związku Ukraińców, Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie czy w Stowarzyszeniu POLITES, w którym prowadzi edukację rówieśniczą o wolontariacie.
  • III miejsce Krystyna Lembowicz
Pani Krystyna jest wolontariuszką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Połczynie-Zdroju od 1985 r. W ramach współpracy Towarzystwa z Bankiem Żywności przez wiele lat realizowała akcję „Podziel się posiłkiem”.  Dba o to by w sklepach produkty spożywcze się nie marnowały, a by dobra żywność trafiała do potrzebujących mieszkańców gminy. Pani Krystyna z wielkim sercem, zaangażowaniem, pomysłowością działa i włącza w działania kolejne osoby.
Gratulujemy!
Źródło: WZP

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Piknik rodzinny oraz historyczne ślubowanie przed mieszkańcami

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Symboliczne i niespotykane ślubowanie Prezydenta Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej przed mieszkańcami, koncerty muzyczne oraz duży festyn rodzinny, który przyciągnął tłumy świnoujścian – tak było w sobotnie popołudnie w Świnoujściu.

Przez całe wydarzenie z centrum Świnoujścia było słychać gwar, muzykę, szczere uśmiechy dzieci. Szacuje się, że przez kilka godzin w pikniku mogło wziąć udział nawet kilka tysięcy mieszkańców Świnoujścia oraz gości.

Współpraca ze wszystkimi

Inaugurację kadencji samorządowej połączono z uroczystym ślubowaniem Joanny Agatowskiej, prezydent Świnoujścia, zorganizowanym na placu Słowiańskim. Towarzyszyli jej nowo wybrani radni ze wszystkich komitetów wyborczych.

– Miasto to ogrom wyzwań,  jakie stoją przed wybraną w demokratycznych wyborach w dniu 7 kwietnia 2024 roku władzą samorządową dziewiątej kadencji, którzy tutaj dzisiaj przed państwem stoimy. Organ uchwałodawczy i kontrolny, jakim jest Rada Miasta, Świnoujście oraz organ wykonawczy, który mam zaszczyt reprezentować, będą służyć państwu przez najbliższe pięć lat swoim zaangażowaniem, wiedzą, doświadczeniami oraz ciężką pracą. Wierzę, że przede mną i Radą Miasta okres dobrej, efektywnej współpracy – zapowiedziała  Prezydent Miasta Joanna Agatowska.

Sobotnie uroczystości inaugurujące nową kadencję samorządową rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu oraz Chóru Logos.

Nowe kierownictwo Świnoujścia

Przewodniczący Rady Miasta Świnoujście Ryszard Teterycz podkreślił, że rozpoczęcie kadencji po raz pierwszy w historii odbywa się w taki sposób – uroczyście i przed mieszkańcami miasta. Powiedział także, że  ma nadzieję na kontynuowanie tego zwyczaju – Pani prezydent, jak i Rada postanowiliśmy,  że zapoczątkujemy pewien proces, który będzie tu przebiegał w inny sposób niż dotychczas. Mianowicie, że ślubowanie będzie wykonane bezpośrednio w obecności mieszkańców.

Zgodnie z obietnicą Joanny Agatowskiej przedstawiono wiceprezydentów, skarbnika oraz sekretarza miasta. Roman Kucierski, jest zastępcą do spraw społecznych, Arkadiusz Mazepa zastępcą do spraw inwestycyjnych, skarbnikiem jest Iwona Górecka-Sęczek, a sekretarzem miasta – Paweł Juras. Po części oficjalnej, mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu Jana Izby Izbińskiego oraz koncertu szantowego. W strefie gastronomicznej na chętnych czekał bigos myśliwski oraz syta grochówka serwowana przez świnoujskich radnych.

Dmuchańce i bańki dla dzieci

Największą atrakcją była jednak strefa rodzinna na pl. Wolności. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa, zabawy hydronetką ze strażakami z OSP Przytór, konkurs w strzelaniu z łuku, zabawy sportowe, nauka pierwszej pomocy, a nawet lekcje dojenia krowy. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Od godziny 15.00 do 22.00 ze względu na duży ruch pieszy podczas imprezy i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, zamknięto ulicę Armii Krajowej a objazd wytyczono przez ulicę Piastowską. Przeniesiono także przystanek autobusowy z pl. Wolności na ulicę Konstytucji 3 Maja.

Źródło: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Czy do Świnoujścia wrócą mniejsze promy pasażersko – rowerowe?

Opublikowano

w dniu

Foto: Damen

Czy w przyszłości Bieliki zostaną zastapione mniejszymi promami? Jeśli miasto będzie chciało szukać oczczędności, wszystko wskazuje na to, że to tylko kwestia czasu. Dziś duże promy samochodowo – pasażerskie typu Bielik przewożą głownie pieszych i rowerzystów.  Zdarza się, że na pokład wjeżdża jeden, dwa samochody. Mieszkańcy coraz głośniej wspominają małe promy, które przeprawiały niegdyś mieszkańców: Filutek, Fafik i Maryna.

– Trzy hybrydowe stateczki mogłyby przewozić pasażerów z jednej wyspy na drugą. Widziałem identyczne w Kopenhadze. Zabierają także rowerzystów. Oprócz tego mogłyby oferować rejsy po porcie, Zalewie Szczecińskim i pływać z turystami na latarnię morską – mówi Czytelnik portalu swinoujskie.info.

Niewielkie promy w Kopenhadze kursują pomiędzy północą i południem miasta. Stanowią integralną część dobrze naoliwionego transportu publicznego i jednocześnie pomagają zmniejszyć emisję CO2. Za cenę biletu autobusowego można  dopłynąć ze Sluseholmen na południowym krańcu portu w Kopenhadze aż do Orientkajen na północnym krańcu. Latem 2020 r. promy z silnikiem Diesla  zastąpiono tymi z napędem elektrycznym. Wybudowano je w stoczni Damen. Małe promy pomieszczą 80 pasażerów, rowery i wózki. Trasa składa się z 9 przystanków po obu stronach brzegu.

W Świnoujściu nie można całkowicie zrezygnować całkowicie z promów samochodowych. Są one otrzymywane na wypadek wystąpienia awarii w tunelu. Przed laty w Świnoujściu kursowały małe promy. Starsi mieszkańcy dobrze pamiętają „Fafika”.

 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Radni muszą pamiętać o tych kilku rzeczach, bo inaczej mogą stracić mandat

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Na Pomorzu Zachodnim kolejni radni składają ślubowania. Łącznie to 320 mandatów radnych powiatowych i 1793 mandaty radnych miast i gmin – informuje Twoje Radio.

Ryszard Teterycz, przewodniczący świnoujskiej rady miasta mówi, że radni nie mogą liczyć na profity jak chociażby zatrudnienie w urzędzie czy umowy z gminą.

– Przez biuro prawne w tej chwili przekażemy radnym, żeby wszyscy bardzo wnikliwie sprawdzili swój status prawny, bo wielu nieświadomie jest przekonanych, że jak prowadzili działalność, gdzieś tam otarli się o majątek gminny, że nic się nie wydarzyło. Okazuje się, że kilku radnych się potem przekonało z bólem po dwóch, trzech latach, że musieli oddać mandaty, musieli być odwołani, wygaszeni i jest to niepotrzebne. Lepiej zawczasu uprzedzić, żeby wszyscy dokładnie sprawdzili – mówi Ryszard Teterycz.

Z kolei z ustawy o ustroju sądów powszechnych wynika, że radni gminy, powiatu i województwa nie mogą być ławnikami.

 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wodorowe wyspy powstaną na Bałtyku. Jest taki pomysł

Opublikowano

w dniu

Foto: Copenhagen Infrastructure Partners (CIP)

W tym tygodniu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu – informuje Twoje Radio.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz mówi, że piasek z pogłębiania posłuży do poszerzania plaż. Ale nie tylko.

– Jesteśmy bardzo chętni, żeby go przekazać na różne inwestycje w infrastrukturę portową lub też w celu wybudowania wysp na przykład wysp energetycznych. Urząd Morski w Szczecinie takim operatorem takich wyspy być nie może, dlatego sama budowa wyspy mijałaby się dla nas celem. Niemniej jednak z tej ilości materiału można by skorzystać. Takie projekty są już na zachodzie Europy.

Sztuczna wyspa wodorowa powstaje np. w Danii, która będzie produkować będzie prawie milion ton zielonego wodoru rocznie.

 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wicewojewoda Dawid Krystek obiecał, że przyjedzie z trzecią karetką

Opublikowano

w dniu

Mieszkańcy Świnoujścia czekają na obiecaną trzecią karetkę pogotowia ratunkowego. Sezonowa ma rozpocząć służbę w czerwcu. Podczas inauguracyjnej sesji rady nowego samorządu, wicewojewoda Dawid Krystek złożył obietnicę dostarczenia całorocznej trzeciej karetki – długo oczekiwanej przez mieszkańców Świnoujścia – informuje Twoje Radio.

– Mam nadzieję, że jako przedstawiciel rządu w terenie przyjadę na najbliższą sesję  z tą trzecią karetką na stałe dla Świnoujścia,  do czego się zobowiązuje – powiedział Dawid Krystek, wicewojewoda zachodniopomorski.

Do tej pory trzeci ambulans w Świnoujściu funkcjonował tylko w czasie wakacji.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

W poniedziałek wybiorą wiceprzewodniczących rady

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Na wniosek Prezydent Miasta Joanny Agatowskiej Przewodniczący Ryszard Teterycz zwołuje II Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji na dzień 13 maja 2024r. (poniedziałek). Początek o godzinie 10.00. 

Sesja odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu, sala 315, II piętro, budynek przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Wśród najważniejszych punktów sesji jest wybór wiceprzewodniczących rady oraz powołanie członków i wybór przewodniczących komisji, ustalenie terminów sesji w 2024 roku oraz podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Świnoujście.

Czytaj dalej
Reklama „PLAZA"
Reklama „PORT"
Reklama „IMPREZY"
Reklama „atol_hotele"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524