Strona główna / Lokalne / Pacjenci są bezpieczni. Strażacy poradzili sobie z pożarem

Pacjenci są bezpieczni. Strażacy poradzili sobie z pożarem

W świnoujskim szpitalu doszło do pożaru pomieszczeń socjalnych i dyżurki na oddziale chirurgicznym. Personel wezwał strażaków. – Na szczęście były to jedynie ćwiczenia – mówi mł. bryg. Tomasz Wojciechowski ze świnoujskiej straży pożarnej.

Scenariusz ćwiczeń nie był skomplikowany. Personel nie mógł samodzielnie ugasić ognia w zarodku.  Pożar zaczął się rozprzestrzeniać. Telefonicznie powiadomiona została Państwowa Straż Pożarna. Do akcji zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

– Ćwiczenia zakładały ewakuację 7 pacjentów z oddziału, którzy zostali podtruci dymem i poparzeni. Pomoc została im udzielona na zewnątrz obiektu. Źródło pożaru zostało odnalezione i ogień szybko ugaszony – dodaje mł. bryg. Tomasz Wojciechowski.

W ten sposób strażacy chcieli przećwiczyć przepływ informacji o pożarze, sprawdzić  system alarmowania jednostek ochrony przeciwpożarowej, udoskonalić akcję ewakuacyjną przez personel i sprawdzić plany ewakuacyjne.

Foto: mł. bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zobacz również

Rekordowe przeładunki w 2018 roku. Więcej o 12,5 proc. niż w roku 2017

Zespół portów Szczecin-Świnoujście rekordem zakończył rok 2018, takich wyników nie było jeszcze nigdy. Porty zamknęły …

4 komentarze

  1. A czemu zawsze angażuje się wojsko(straż)? Czy normalne służby nie mogą ćwiczyć? Czy ta nie poradnośc jest uzasadniona?

  2. A czy pacjenci zostali poinformowani o tych ćwiczeniach? Nie którzy mogli się przestraszyć

  3. Przynajmniej piszecie prawdę. Na samym początku można zauważyć, że to ćwiczenia. A na innych portalach pisza głupoty, ze to były prawdziwe ćwiczenia. Pełen szacun !

  4. Wygląda to całkiem efektownie, ale czy to nie za dużo ćwiczeń w ostatnim czasie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.