sobota , 16 Grudzień 2017
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] W Koserow otwarto truskawkowy raj. Wstęp jest bezpłatny

[ZDJĘCIA i FILM] W Koserow otwarto truskawkowy raj. Wstęp jest bezpłatny

Od soboty w położonym 20 kilometrów od Świnoujścia niemieckim Koserow można zwiedzać największą atrakcję turystyczną – park rozrywki rodziny Karls. Jest to piąty tego rodzaju park tej popularnej w Niemczech sieci.

12422311_1678493612418236_1066250729_oPark rozrywki położony jest na powierzchni 4,25 ha tuż przy głównej drodze nr 111. Pierwsze rodzinne przedsiębiorstwo otwarto w 1921 roku na farmie truskawek w Rövershagen niedaleko Rostocku. Zaczęło się bardzo niewinnie od sprzedaży truskawek. Właściciele zauważyli, że klientów jest tak dużo, że zaczęli handlować także innymi produktami takimi jak: soki, marmolady z truskawek, wino, truskawkowy marcepan, czy słodycze.

W 1993 roku otworzyli pierwszy park rozrywki. Można w nim zjechać ze zjeżdżalni na poduszce, pojeździć na kucyku, czy traktorem. Wstęp do parku jest darmowy. Zapłacić trzeba za niektóre atrakcje i oczywiście zakupy. Tylko w sobotę park rozrywki w Koserow odwiedziło 7 tys. osób.

 

Zobacz też

Kolejne morskie czytanie z Grupą Morską

Czwarte spotkanie „Morskiego czytania z Grupą Morską” odbyło się 13 grudnia 2017 r.  Przypominamy, że …

4 komentarze

  1. Miło by było gdyby autor wspomniał, że imperium Karls, to także wielka zasługa Polaków tam pracujących. Od lat pracują tam Polacy, zbierają truskawkę, pracują na hofach itp. Sam właściciel bardzo dobrze mówi po polsku, gdyż studiował w Krakowie.

  2. byłem super:)

  3. Jakby polak miałby coś podobnego, to zaraz przepisy unijne by mu zabroniły, sanepid, teren nie za złotówkę na 30 lat, Fasola by nasyłał swoich przydupasów szoferów ze straży miejskiej itd…

  4. Zadzieram kiecę i lecę!!!! A ojro to po ile????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.