Strona główna / Lokalne / Włamanie do sklepu w Karsiborze. Policyjny pies wskazał sprawcę

Włamanie do sklepu w Karsiborze. Policyjny pies wskazał sprawcę

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawca wygiął  drzwi sklepu i dostał się do środka. Nie zabrał niczego, gdyż spłoszony alarmem oddalił się. Najwyraźniej nie wiedział o tym, aby wydostać się z wyspy trzeba przejść przez most. Tak właśnie wpadł 36-letni mieszkaniec Międzyzdrojów.

Podjęty natychmiast pościg skutkował zatrzymaniem podejrzewanego mężczyzny, który ukrył się za samochodem stojącym w kolejce do przeprawy promowej. Zaskoczony widokiem mundurowych zachowywał się nerwowo i podawał różne, wykluczające się wersje swojego zachowania.

– W tym czasie na miejsce interwencji w karsiborskim sklepie przybył policyjny przewodnik z psem służbowym. Czworonóg, który od razu podjął trop i  przez most doprowadził do zatrzymanego przy przeprawie 36-latka. Stanowiło to niezbity dowód jego winy – informuje ze świnoujskiej policji.

Zatrzymany międzyzdrojanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie policjanci przedstawili mu zarzut przestępstwa, do którego się przyznał. 36-latek wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Zobacz również

Osy na placu zabaw. Wezwano strażaków

Gdyby nie czujność rodziców, mogło dojść do wielkiej tragedii. Tuż przy placu zabaw przy ulicy …

Jeden komentarz

  1. Duże brawa dla psa policyjnego. Dostał chociaż kiełbaski za to od pani ze sklepu w Karsiborzu ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.