Strona główna / Lokalne / 710 mln euro z Unii Europejskiej. Skorzysta też Świnoujście

710 mln euro z Unii Europejskiej. Skorzysta też Świnoujście

Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu w miniony czwartek zaprosiła swoich przedsiębiorców na Obiad Izbowy z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Panem Jarosławem Rzepą.

Spotkanie pod nazwą „Podsumowanie projektu PO RYBY 2007-2013 na terenie Województwa Zachodniopomorskiego” w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Świnoujście oraz nowych możliwości płynących z tego projektu.

Na Obiedzie Izbowym gościli również Damian Greś – Dyrektor Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Binka – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz zastępca prezydenta Miasta Świnoujścia Pani Barbara Michalska.

Wicemarszałek rozpoczął spotkanie od podsumowania projektów zrealizowanych w programie PO RYBY 2007 – 2013, które przyniosły aż 1200 nowych miejsc pracy na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Aktualny Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” 2014 – 2020 dysponuje środkami na wsparcie projektów w kwocie 710 mln euro.

Głównymi priorytetami są tu obszary nadmorskie i akwakultura i różni się on od poprzedniego programu tym, że jest nastawiony na dwa podstawowe sektory: rybacki oraz wszelkie inicjatywy wiążące się ze środowiskiem wodnym i rybackim. Na obszarze 4 gmin nowy Program Operacyjny objął 220 projektów, z czego 115 dotyczą samego Świnoujścia.

Andrzej Lebdowicz Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Świnoujściu przypomniał, że czwartkowy Obiad Izbowy to nie tylko integracja świata biznesu i możliwość poruszenia ważnych dla przedsiębiorców tematów, ale także część charytatywna. Dlatego zgodnie z tą tradycją 50 % dochodu zostanie przekazana dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka w Świnoujściu, które zostaną zaproszone na poczęstunek do hotelu Avangard.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. Chciałbym dzień w dzień czytać coś tak dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.