Strona główna / Lokalne / Świnoujście najbardziej oblegane przez turystów

Świnoujście najbardziej oblegane przez turystów

Według danych zebranych przez Lion’s Bank obłożenie miejsc noclegowych w naszym mieście przez turystów w lipcu wynosiło aż 98 procent. To stawia nas na pierwszym miejscu wśród 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Za nami są Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno, Sopot, Zakopane, Karpacz, Szczyrk, a także Mazury.

Artykuł na ten temat ukazał się na portalach Propertynews.pl oraz Portalu Samorządowym. W połowie lipca średnie obłożenie w 20 najpopularniejszych miejscowościach turystycznych wynosiło 76 procent. To znaczy, żer na trzy pokoje, cztery były już wynajęte.

Największe obłożenie dotyczy właśnie Świnoujścia i wynosi 98 procent. To oznacza, że niewynajęty jest tylko jeden na 50 pokoi. W najbliższych nam Międzyzdrojach i Kołobrzegu było to odpowiednio 93 i 92 procent. A przeliczając na wolne pokoje w połowie lipca w Sopocie wolny był jeden na 9, a Mielnie i Władysławowie 1 na 11. W tym samym czasie obłożenie w popularnych miejscowościach na Mazurach wynosiło 80-90 procent. W stolicy Tatr, czyli Zakopanem było to 76 procent, Karpaczu – 72, Szczyrku – 52, a w Ustroniu 59.

– Czym przyciąga do siebie nasze miasto? Oczywiście wciąż jeszcze najszerszą i najdłuższą plażą na polskim wybrzeżu, ale już nie tylko – mówi Robert Karelus , rzecznik prezydenta miasta. – Dzięki inwestycjom ostatnich lat, w przeciwieństwie do wielu innych nadmorskich miejscowości, w Świnoujściu nawet w przypadku braku plażowej pogody, turysta nie musi się nudzić.

Miasto jest ulubionym miejsce turystów ceniących sobie wypoczynek aktywny. Mamy około 30 kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i przejścia graniczne z niemieckimi miejscowościami Ahlbeck oraz Garz. A w administracyjnych granicach Świnoujścia znajduje się ponad sto kilometrów szlaków rowerowych, czytelnie oznakowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Goście nie muszą też przywozić ze sobą rowerów, bo na miejscu są one łatwo dostępne zarówno w samych ośrodkach wypoczynkowych czy pensjonatach, jak i licznych wypożyczalniach, w których ceny wynajmu – co ważne – nie są wygórowane.

W Świnoujściu nie brak też innych atrakcji turystycznych. Te cieszące się największym zainteresowaniem to przede wszystkim zabytkowe fortyfikacje, najwyższa w Polsce latarnia morska, Park Zdrojowy. Ze świnoujskiego portu można również wypłynąć w rejs po morzu lub promem do Skandynawii i na duńską wyspę Bornholm. Dzięki nowoczesnej marinie na ponad 300 jednostek, miasto jest również ulubionym portem dla turystów jachtowych.

Co roku na sezon letni przygotowywany jest również szeroki wachlarz imprez kulturalnych i sportowych. Jeszcze w sierpniu, te największe, to I Grechuta Festiwal oraz Sail Świnoujście i Międzynarodowy Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak”.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.