Strona główna / Lokalne / Pijany kierowca uciekał 15-tonowym tirem

Pijany kierowca uciekał 15-tonowym tirem

1,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca tira, który zlekceważył sygnały wydawane przez policjantów w celu zatrzymania i podjął ucieczkę. Zatrzymanemu po pościgu 49-latkowi, oprócz utraty na kilka lat prawa jazdy, grożą surowe konsekwencje finansowe i karne.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udali się na ulicę Fińską, gdzie samochodem ciężarowym mógł jechać nietrzeźwy kierowca tira. Mundurowi zauważyli jadący opisywany pojazd i wydawali kierującemu sygnały do zatrzymania.

Siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego marki Scania gwałtownie zahamował, jednak kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, mężczyzna szybko ruszył z miejsca – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

W czasie trwającego pościgu i wydawanych mu sygnałów, kierujący w pewnym momencie zahamował, wyskoczył z kabiny i zaczął pieszo uciekać w kierunku pobliskich zabudowań. Po chwili mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, czuć było od niego silną woń alkoholu, zachowywał się agresywnie.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 2 promile. Kierującemu  zatrzymano prawo jazdy.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

3 komentarze

  1. aż tak pijany nie był skoro miał odwagę zahamować i zaraz po tym ruszyć

  2. Prawo jazdy powinny być odbierane dożywotnio. Osoba które jeździ po alkoholu jest przecież przestępcą, który może zabijać. A to jest dodatkowo kierowca tira. Kiedyś ich uczono, że mogą jechać i miażdżyc osobówki.
    Tylko karać i karać

  3. Czy oni kiedyś się nauczą? Idiotym !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.