Strona główna / Lokalne / Pijany kierowca uciekał 15-tonowym tirem

Pijany kierowca uciekał 15-tonowym tirem

1,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca tira, który zlekceważył sygnały wydawane przez policjantów w celu zatrzymania i podjął ucieczkę. Zatrzymanemu po pościgu 49-latkowi, oprócz utraty na kilka lat prawa jazdy, grożą surowe konsekwencje finansowe i karne.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udali się na ulicę Fińską, gdzie samochodem ciężarowym mógł jechać nietrzeźwy kierowca tira. Mundurowi zauważyli jadący opisywany pojazd i wydawali kierującemu sygnały do zatrzymania.

Siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego marki Scania gwałtownie zahamował, jednak kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, mężczyzna szybko ruszył z miejsca – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

W czasie trwającego pościgu i wydawanych mu sygnałów, kierujący w pewnym momencie zahamował, wyskoczył z kabiny i zaczął pieszo uciekać w kierunku pobliskich zabudowań. Po chwili mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, czuć było od niego silną woń alkoholu, zachowywał się agresywnie.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 2 promile. Kierującemu  zatrzymano prawo jazdy.

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

3 komentarze

  1. aż tak pijany nie był skoro miał odwagę zahamować i zaraz po tym ruszyć

  2. Prawo jazdy powinny być odbierane dożywotnio. Osoba które jeździ po alkoholu jest przecież przestępcą, który może zabijać. A to jest dodatkowo kierowca tira. Kiedyś ich uczono, że mogą jechać i miażdżyc osobówki.
    Tylko karać i karać

  3. Czy oni kiedyś się nauczą? Idiotym !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.