Strona główna / Lokalne / Stocznia: Joanna Agatowska odczytała oświadczenie radnych na sesji sejmiku
Foto: SLD Zachodniopomorskie

Stocznia: Joanna Agatowska odczytała oświadczenie radnych na sesji sejmiku

Wtorkowa sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego poświęcona była sytuacji w stoczni Gryfia. Do Szczecina pojechała przewodnicząca świnoujskiej rady Joanna Agatowska. Odczytała jedynie stanowisko radnych ze Świnoujścia. Nie mogła zabrać głosu w dyskusji.

Na sesję została zaproszona prezes Gryfii Hanna Hanć. Zapewniała radnych, że stocznia nie pada. Jednak nie chciała opowiedzieć konkretnie o wynikach ekonomicznych. Na sesji byli obecni także związkowcy.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów: w Szczecinie i Świnoujściu. Właścicielem stoczni jest MARS. Grupę MARS Shipyards & Offshore tworzą 4 spółki z sektora stoczniowego oraz produkcji offshore: Morska Stocznia Remontowa Gryfia i Stocznia Remontowa Nauta  oraz Energomontaż-Północ Gdynia (EPG) i Energop.

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

6 komentarzy

 1. przed wyborami wszyscy są chętni na dawanie kasy, A potem tniemy 🙂

 2. Pani Asiu, podziwiamy panią 🙂
  Z tupetem proszę wchodzić tam gdzie nie wpuszczają, zmienimy nasz kraj !

 3. Nie ma pieniedzy na wyplate na zime juz. Ciekawe czy marsik da troche kapusty. ? Przed wyborami pewbie dadza a po?

 4. Co w tym temacie ma do powiedzenia posłanka PO, która reprezentuje nasze miasto i stara się o reelekcję ?

 5. Joanna Agatowska

  Przewodnicząca Sejmiku p. Kalina (PO) odmówiła mi nawet odczytania Stanowiska Rady Miasta Świnoujście, które Rada podjęła jednogłośnie na sesji sierpniowej. Po mojej prośbie o umożliwienie mi odczytania tego Stanowiska stwierdziła, że ona włożyła je do skrzynek radnych sejmikowych i to wystarczy. Dopiero po interwencji niektórych radnych, pozwoliła mi odczytać to Stanowisko. Było to dla mnie dziwne, gdyż pojechałam tam na sesję Sejmiku na Jej pisemne zaproszenie i po to, żeby pokazać, że naszemu Miastu na Stoczni i jej pracownikach bardzo zależy. Całą tą kuriozalną i nieprzyjemną sytuację odebrałam jako zlekceważenie naszego miasta i radnych naszego miasta oraz zlekceważenie świnoujskiego stanowiska w sprawie problemów Stoczni. Przykre to było i bardzo antydemokratyczne, a omówienie tematu Stoczni spłycono do granic możliwości. No cóż, należy liczyć, że może po wyborach nastawienie do problemów Stoczni się zmieni.

  • To sie nazywa arogancja tej całej PO. PO i PIS do koszda ! Pani Joanno ! Niech pani bierze się za nowe pomysły, nowe ugrupowania. SLD też idzie do kosza !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.