Strona główna / Lokalne / Sobota pod żaglami w Szkole Podstawowej nr 1

Sobota pod żaglami w Szkole Podstawowej nr 1

„Więc popłyńmy raz jeszcze w tę dal siną bez końca, aby użyć swobody, wiatru, morza i słońca…” – słowa tej żeglarskiej piosenki mogą towarzyszyć niejednemu uczestnikowi żeglarskiej przygody, jaką mieli okazję przeżyć nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu.

26. września – sobota – przywitała każdego pogodą niemal jak z obrazka: słońce otulone chmurkami, wiatr delikatnie smagający czoło, ciepło i przyjemnie…. W taki dzień niejeden chciałby poczuć powiew morskiej bryzy, wiatr we włosach i kołysanie morskich fal. Grono pedagogiczne ze świnoujskiej szkoły im. Marynarki Wojennej RP miało okazję doświadczyć tego osobiście – nie ma bowiem jak bliskie spotkanie z morzem i jachtami.

Z okazji 70 – lecia szkoły Dyrekcja SP1 wraz z klubem „Kotwica” zorganizowała rejs trzema jachtami. Jego uczestnikami byli amatorzy – nauczyciele, którzy postanowili sobotni czas spędzić na aktywnym wypoczynku. Żaglowanie po wodach Bałtyku odbywało się na jachtach Bosmanmat, ZSM Świnoujście, Dragon Wśród osób biorących udział w tej przygodzie byli zarówno zupełni nowicjusze, jak i nauczyciele bardziej zaprawieni w morskich zmaganiach, którzy dzielili się swoimi umiejętnościami i dodawali animuszu mniej doświadczonym kolegom. Dodatkowo obecność profesjonalnych żeglarzy sprawiała, że chwile pod żaglami były bezpieczną formą wypoczynku i wspaniałym przeżyciem! Uczestnicy mieli możliwość samodzielnie sterować jachtem, inni zaś korzystali z przychylności pogody i mogli leżeć brzuchem do góry, relaksować i opalać się na pokładzie. Morze nie dało jednak zapomnieć o sobie i raz po raz przypominało, że rejs jachtem to przyjemność połączona i wieloma innymi doznaniami.

Aktywna sobota pod żaglami to była wspaniała alternatywa dla tych, którzy zapragnęli oderwać się od codziennych obowiązków czy zmagań i zasmakować morskiej przygody. Zarówno dla osób doświadczonych, jak i nowicjuszy były to niezapomniane chwile. Czas relaksu w doborowym towarzystwie, połączony z aktywnym wypoczynkiem sprawiły, że dla wielu ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Zobacz również

„To on nożem niszczy samochody. Rozpoznajesz go? Nie zbliżaj, się – alarmuj!”

Policja w Świnoujściu ustala jak nazywa się, gdzie mieszka i pracuje sprawca zniszczenia samochodu, którego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.