Strona główna / Lokalne / Kołobrzeg podgląda na Świnoujście

Kołobrzeg podgląda na Świnoujście

W dniu dzisiejszym, w Świnoujściu, gościła na swym wyjazdowym posiedzeniu Komisja Morska Rady Miasta Kołobrzeg.

– Świnoujście wyrasta na prawdziwego lidera jeżeli chodzi o turystykę żeglarską oraz realizację żeglarskich programów szkolenia dzieci i młodzieży –mówi Bogdan Błaszczyk ,przewodniczący komisji – My ze swej strony również posiadamy w tym zakresie pozytywne doświadczenia, którymi chcemy się podzielić.

Goście zapoznali się z nowo wybudowanym ośrodkiem żeglarskim w Przytorze, zwiedzili Świnoujski Port Jachtowy, który jako jedyny w Polsce jest mariną zarówno morską ,jak i śródlądową. Z podziwem oglądali zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego jacht „Świnoujście” , który podczas ostatnich regat Sputnika zajął piąte miejsce.

Goście zwiedzili również Świnoujście. Niekłamany zachwyt wzbudził w nich amfiteatr i jego kopuła.

– To naprawdę 21. wiek – komentowali

Z zainteresowaniem oglądali też postęp prac przy budowie kompleksu Baltic Park Molo, który realizuje w Świnoujściu kołobrzeski inwestor Zdrojowa Invest

– Myślę, że tego typu spotkania należy kontynuować –powiedział po spotkaniu zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka – Świnoujście i Kołobrzeg więcej łączy niż dzieli. Wszystkim nam powinno zależeć ,aby zachodniopomorskie kurorty przyjmowały jak największą liczbę turystów, rozwijały swoją infrastrukturę turystyczną, w tym żeglarską.

Tekst/foto BIK

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

3 komentarze

  1. niezła szopka 😀

  2. proponuję, aby nasi radni pooglądali co się dzieje w innych urzędach. Nauczyliby się jak wygląda prawdziwa i merytoryczna praca. CO niektórym to by się przydała

  3. Podziwiali g**no zawinięte w kolorowy papierek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.