Strona główna / Lokalne / Polsko–niemiecko–czeska wymiana młodzieży w Gimnazjum Publicznym nr 2

Polsko–niemiecko–czeska wymiana młodzieży w Gimnazjum Publicznym nr 2

W dniach 20 – 25 września w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza odbyło się kolejne międzynarodowe wydarzenie. W tych dniach uczniowie naszej szkoły gościli u siebie kolegów i koleżanki z partnerskich szkół w Tossens w Niemczech oraz z miejscowości Návsí u Jablunkova w Czechach. Łącznie w wymianie uczestniczyło 24 polskich uczniów oraz po 12 uczniów z Niemiec i Republiki Czeskiej.

art-wymiana3Nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla młodzieży uczestniczącej w wymianie bogaty program, który miał na celu integrację młodzieży z trzech sąsiadujących ze sobą krajów, doskonalenie umiejętności skutecznej komunikacji w językach obcych oraz pokazanie naszym gościom z zagranicy uroków Świnoujścia i okolic. Podczas sześciodniowej wymiany młodzież przeszła musztrę w Forcie Gerharda, podziwiała panoramę 44 wysp ze szczytu latarni morskiej, na pokładzie Rozy Wenedy popłynęła w rejs po Kanale Piastowskim i Zatoce Świdnej, bawiła się w parku linowym „Bluszcz” oraz w Centrum Wodnym „Laguna” w Gryfinie.

art-wymiana2Podczas sześciu dni wymiany uczniowie ze wszystkich krajów partnerskich bardzo się ze sobą zżyli. Nawiązały się nowe przyjaźnie, a na dworcu, podczas rozstania, spłynęła niejedna łza. Na szczęście młodzi ludzie jeszcze w tym roku szkolnym spotkają się ponownie podczas rewizyt, które zaplanowane są na pierwszą połowę czerwca. Wtedy to nasi uczniowie pojadą w odwiedziny do swoich kolegów z Niemiec i Czech. Wszyscy już bardzo na to czekają.

Organizacja trójstronnej wymiany międzynarodowej możliwa była dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego GP2 tj. Ewy Rucińskiej, Kariny Dydo, Katarzyny Białowąs, Sylwii Ciryt oraz Marcina Michalczaka oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Pomerania”.

Zobacz również

Nad morze w wakacje najlepiej pociągiem. Wygodnie, taniej i bez korków

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zachęca do korzystania z pociągów regionalnych w wakacyjnych podróżach nad morze. To …

Jeden komentarz

  1. Pozdrawiam GP2 i nauczycieli. Są to bardzo pracowici i inteligentni ludzie, którzy działają i robią wszystko, aby nasze dzieci były mądre i przygotowane do dalszych działań w przyszłości. Bardzo miło patrzeć, że w naszym mieście a szczególnie w placówkach coś się dzieje ~Absolwent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.