Strona główna / Lokalne / Szpital ma nowego kardiologa

Szpital ma nowego kardiologa

13-lat temu aresztowany przez białoruskie KGB, ostatnio pracował w szpitalu w Otwocku, wcześniej stracił stanowisko dyrektora ds. medycznych w jarocińskim szpitalu. W piątek nowego lekarza naczelnego szpitala w Świnoujściu przedstawił Jacek Piętniewicz. Jego zadaniem będzie stworzenie oddziału kardiologicznego.

Na krześle siada wysoki postawny mężczyzna z siwiejącą czupryną. Uśmiecha się serdecznie do dziennikarzy i zaczyna mówić. Ledwie można zauważyć wschodni akcent. Doktoryzował się na Białorusi, habilitował się w Moskwie, także na wschodzie wspiął się po profesurę. Podkreśla, że ostatnio pracował w Gdańsku.

Nasz reporter dociekał jak taki utytułowany kardiolog znalazł się w Świnoujściu. Z pomocą przyszła zwykłą wyszukiwarka internetowa. Profesor w 2002 roku należał do Związku Polaków na Białorusi. To wówczas aresztowało go KGB zarzucając mu przyjęcie łapówki od studenta za pomyślnie zdany egzamin. Pracował w szpitalach m.in. w Wejherowie, Gdańsku, Otwocku, a także Jarocinie. To tam profesora pamiętają najlepiej.

Nie można podważyć jego kwalifikacji. To utytułowany lekarz z dorobkiem naukowym – podkreśla dziennikarka portalu jarocinska.pl. – U nas był dyrektorem medycznym. Stracił pracę, bo nie zaakceptował go zespół szpitala. Nieoficjalnie mówi się, że był wymagający i autorytatywny – dodaje.

Dr hab. Kazimierz Konkol jest specjalistą chorób wewnętrznych, a od 20 lat ze specjalizacją kardiologiczną. Zajmował się wszczepianiem układów stymulujących serce, a także kierował kliniką kardiologii i chorób wewnętrznych, był zastępcą ordynatora Akademii Medycznej w Gdańsku.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

Jeden komentarz

  1. A co to znaczy zastępca ordynatora Akademii Medycznej…?? Odkąd to Akademie mają ordynatorów? Za wysokie progi panie Konkol z dyplomem z Grodna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.