Strona główna / Lokalne / Poseł E. Żmuda-Trzebiatowska. Zobacz sejmowe statystyki
W ciągu czteroletniej kadencji Sejmu nie opuściła ani jednego dnia pracy. Wzięła udział w 6195 głosowaniach, co daje 99,63% frekwencji na głosowaniach i statystycznie plasuje posłankę na 32 miejscu pośród 460 posłów. Foto: Wojciech Basałygo

Poseł E. Żmuda-Trzebiatowska. Zobacz sejmowe statystyki

Sejm zakończył swoją czteroletnią kadencję. Po latach przerwy miał swojego reprezentanta ze Świnoujściu. Posłem została Ewa Żmuda-Trzebiatowska, która wcześniej była świnoujską radną Platformy Obywatelskiej. Nasz reporter towarzyszył posłance przez jeden dzień w Sejmie.

Podstawowym prawem i obowiązkiem posła i senatora jest czynne uczestnictwo w pracach Sejmu lub Senatu oraz Zgromadzenia Narodowego, a także ich organów.

W ciągu czteroletniej kadencji Sejmu nie opuściła ani jednego dnia pracy. Wzięła udział w 6195 głosowaniach, co daje 99,63% frekwencji na głosowaniach i statystycznie plasuje posłankę na 32 miejscu pośród 460 posłów.

W tej kadencji Sejm zajmował się 3988 projektami ustaw, uchwał i innymi przedłożeniami. Praca na ustawami przebiega w komisjach sejmowych.

Byłam członkiem trzech stałych komisji – Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do spraw Petycji, trzech stałych podkomisji – do spraw nauki i szkolnictwa wyższego, do spraw kształcenia zawodowego i do spraw młodzieży – informuje Ewa Żmuda-Trzebiatowska.

Brała udział w posiedzeniach 8 komisji nadzwyczajnych. Łącznie w ponad 500 spotkaniach komisji, na których opracowano ponad 100 projektów ustaw i uchwał. Przynależała w tej kadencji do 5 stałych delegacji i 6 zespołów parlamentarnych. W trakcie sprawowania kadencji przyjęła ponad siedmiuset obywateli i podjęła 374 interwencje.

Warto było pracować w komisjach sejmowych przy aktach prawnych, które ułatwiają ludziom życie, sprawiają, że poprawia się bezpieczeństwo w kraju. Warto było pracować w okręgu wyborczym, bo można było rozmawiać z ludźmi o ważnych sprawach i problemach, dzięki temu można poprawiać prawo. Było warto, bo udało mi się rozwiązać wiele problemów osób, które zgłaszały się do mojego biura poselskiego. Warto było, bo można było wiele spraw rozwiązać w Świnoujściu – podsumowuje swoją kadencję Ewa Żmuda Trzebiatowska.

Świnoujska posłanka stara się o reelekcję. W najbliższych wyborach parlamentarnych będzie startowała z list PO z tego samego miejsca co przed laty.

 

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

14 komentarzy

 1. Musi pani zacząć być ciekawa świata, jak młodzi ludzie :]

 2. czas szukać sobie pracy posłanko

 3. POSŁANKA Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ZALEJE ŚWINOUJŚCIE MUZUŁMANAMI!!!

  (HAHA!) Ewa Żmuda-Trzebiatowska (PO) imigranci to dla nas sprawdzian człowieczeństwa! 😀

  https://www.youtube.com/watch?t=1&v=yO-wUoU-x0g

 4. „Wiceszef PO w Świnoujściu napisał na swoim facebookowym profilu: „Ewa Żmuda-Trzebiatowska kompromituje Platformę Obywatelską”. I nie sposób się z nim nie zgodzić. Panią poseł najbardziej ośmiesza to, że do słowa „prawda” ma bardzo luźne podejście.
  I miała już od początku. Była świnoujska radna dostała się do Sejmu, promując na billboardach swoje nazwisko, zbieżne z nazwiskiem znanej aktorki. Pewnie dlatego na plakatach wyborczych obecna pani poseł występowała bez zdjęcia. Żeby tych, których udało się zmylić, nie wyprowadzać z błędu. Ta taktyka dała jej 4906 głosów.
  Podobnie luźne podejście do prawdy posłanka Żmuda-Trzebiatowska wykazała podczas dyskusji dotyczącej sześciolatków. W programie „Bliżej” Jana Pospieszalskiego w TVP INFO Ewa Żmuda – Trzebiatowska tłumaczyła, że sześciolatki muszą iść do pierwszej klasy, bo taki obowiązek jest m.in. w Niemczech. To było kłamstwo. W większości krajów związkowych naszych zachodnich sąsiadów wybór pozostawia się rodzicom dzieci urodzonych w III i IV kwartale. Jak na członka sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży spore przeoczenie. Najzabawniejsze jest to, że jeszcze w 2012 roku posłanka sama przedstawiała dowody na to, że szkoła nie jest przygotowana na przyjęcie sześciolatków (chodziło m.in. o szkołę bez stołówki). Ale partia matka kazała zmienić zdanie, to posłanka je zmieniła.
  Idźmy dalej tropem prawdy i posłanki PO. W głośnym wywiadzie w Radiu Szczecin stwierdziła, że Polacy wyjeżdżają na Zachód, bo są ciekawi świata. Tymczasem z raportu Work Service wynika, że aż 78 proc. badanych deklaruje, że skłoniła ich do tego perspektywa wyższych zarobków, 44 proc. chce podnieść standard życia, 37 proc. nie może znaleźć odpowiedniej pracy w Polsce. Co więcej chętnych do wyjazdu z Polski niestety przybywa, mimo, że od lat nie rządzi PiS, a koalicja PO-PSL. W tej chwili z kraju chce wyjechać aż 1,2 miliona Polaków, czyli aż 250 tys. więcej osób niż przed rokiem. Tylko oderwany od rzeczywistości polityk PO może skwitować tę dramatyczną sytuację żarcikiem, na jaki pozwoliła sobie pani poseł.
  Według Ewy Żmudy-Trzbiatowskiej Jarosław Kaczyński potrzebuje pilnej pomocy psychiatry. Dlaczego? Tego już pani poseł nie potrafiła wytłumaczyć.”

  źródło: http://bit.ly/1V7Edp9

 5. Masz rację Czytelnik. Popieram w 100%.

 6. Jestem dumna z tego, że Świnoujście ma posłankę. W dodatku Pani Poseł jest osobą miłą, kompetentną, życzliwą i bardzo elegancką. Zagłosuję i moja rodzina też.

 7. koniec EŻT BLISKI

  za 14 dni ta pani odejdzie do lamusa i nie będzie nam już przynosiła wstydu jako mieszkańcom miasta. POpieramy tylko i wyłącznie panią Jabłońską, która ciężko pracuje i rozmawia z mieszkańcami a pani poseł tylko głowę unosi do góry i ani b ani me ani kukuryku nie umie powiedzieć

 8. Czy Pani Poseł tak się zapracowała, że nie zauważyła jak na imię ma koleżanka z PO, a zarazem Marszałek Sejmu?

 9. czy nie możecie przestac promowac te panią? komu on jest w waszej gazecie potrzebna?

  • Będą ta osobę promować dlatego ze ona płaci każdemu portalowi z naszych pieniędzy i ma porostu wielkie parcie na szkło. Dzień bez mediów to dzień stracony. A więc wiesz musi zawsze coś odwalic żeby było o niej głośno

 10. Szanowna Pani Poseł RP Ewa Żmuda – Trzebiatowska to najbardziej pracowita, komunikatywna i kreacyjna poseł w śród wszystkich, których Świnoujście miało do tej pory w najwyższych organach ustawodawczych państwa. Dzięki osobistemu zaangażowaniu, posiadanej wiedzy i dobrej znajomości problematyki miasta, regionu i kraju dotyczących ważnych zagadnień z dziedziny gospodarki, spraw społecznych i edukacji stawia Panią Poseł Ewę Żmudę – Trzebiatowską w gronie osób kompetentnych i oddanych poselskiej pracy. Dodatkowo zaangażowanie w pomoc, doradztwo i ciągła współpraca z samorządem Świnoujścia, do tego udział w ważnych uroczystościach patriotycznych i rocznicowych miasta, oraz stały bezpośredni kontakt z mieszkańcami w rozwiązywaniu zwykłych ludzkich problemów i obecność w mediach w których mówiła o poselskiej działalności, jak najbardziej zasługuje na ponowny poselski wybór do Sejmu RP.
  Tylko ludzie zaślepieni nienawiścią, malkontenci i zwykli polityczni zadymiarze,starają się podważać osiągnięcia, którymi szczyci się Pani Poseł Ewa Żmuda – Trzebiatowska ze Świnoujścia!

  • niech pani sama siebie przestanie chwalic…widac po wpisac na wszystkich portalach jak pania kubią…tzn nie lubią.

  • Najbardziej komunikatywna ? Chyba najbardziej konfliktowa. Dlaczego Pani Poseł nie znalazła pracy w Świnoujściu i musiała jechać aż do Wolina ? Bo nikt nie chciał tu z Panią Poseł współpracować ! Pani Poseł nie zna słowa „kompromis” a przy tym szkodzi nie tylko naszemu regionowi (przykład stoczni), ale i całej Polce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.