Strona główna / Hobby / Święto Pieczonego Ziemniaka z ZHR
SAMSUNG

Święto Pieczonego Ziemniaka z ZHR

W sobotę, 17 październik, już po raz drugi, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” z zuchami z 3 Świnoujskiej Gromady Zuchów „Odważni Marynarze”, 22 Świnoujskiej Gromady Zuchenek  „Dwór Neptuna” oraz harcerze z V Świnoujskiej Drużyny Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej obchodzili wspólnie Święto Pieczonego Ziemniaka. Jest to kolejna impreza przygotowana dla przedszkola przez III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego.
Przedszkolaki zostały uroczyście powitane przez Króla Ziemniaka, który wraz z harcerskim dworem zaprosił je do zabaw integracyjnych.
Po pierwszej części zabaw, Król zadawał przedszkolakom zagadki związane z ziemniakami i innymi warzywami, po których obdarowywał dzieci nagrodami. Pomocne okazywały się podpowiedzi samego Króla  i jego harcerskich asystentów, gdyż święto pieczonego ziemniaka to też element edukacji.
Po treningu szarych komórek, nie zabrakło konkurencji sportowych dla dzieci i rodziców. Były to Wykopki, gdzie zawodnicy za pomocą łopatek szukali ziemniaków poukrywanych w piaskownicy oraz Sadzenie ziemniaków, podczas którego na wyznaczonym torze należało w parach, rodzic i dziecko, poukładać kilku ziemniaków, a następnie zebrać je do przygotowanego koszyka.
Po pląsie o ziemniaku, który bardzo lubił pić napój gazowany i jeść lody, przyszedł czas na stworzenie ziemniaków cudaków. Korzystając z materiałów zgromadzonych w przedszkolnej „skrzyni skarbów” ( koraliki, guziki, wykałaczki, włóczkę, tkaniny, tasiemki, koronki, sznurek, taśma samoprzylepna, sosnowe igły, jarzębinę, liście, bibułę, folię, plastelinę itd. )  przedszkolaki wraz z rodzicami tworzyli najróżniejsze figurki z ziemniaków. Gotowe prace zostały umieszczone razem na wystawce.
Po zabawie przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku oraz smaczny posiłek składający się z kiełbasek samodzielnie upieczonych przez dzieci, ziemniaków z ogniska oraz ciepłej zupy .
Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola, dzięki której po raz kolejny mogliśmy spotkać się dziećmi i wspólnie pobawić. Dziękujemy wychowawcom grup, rodzicom oraz dzieciom za wspólne przygotowanie imprezy, miłe przyjęcie, zaangażowanie, wsparcie sprzętem, artykuły spożywcze, bez których impreza nie doszła by do skutku. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na następnej imprezie. A te zapewne już niedługo.

Z zuchowym pozdrowieniem Czuj!
zuchy z 3 Świnoujskiej Gromady Zuchów „Odważni Marynarze” oraz 22 Świnoujskiej Gromady Zuchenek „Dwór Neptuna”,
oraz harcerskim Czuwaj!
harcerze z V Świnoujskiej Drużyny Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.