Strona główna / Lokalne / Pies znalazł 680 tysięcy sztuk papierosów

Pies znalazł 680 tysięcy sztuk papierosów

W ostatnich dniach na Terminalu Promowym w Świnoujściu czteronożny funkcjonariusz Służby Celnej „wyniuchał” przemyt niemalże 700 tysięcy sztuk papierosów o wartości ponad 400 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z grupy mobilnej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy udający się promem do Skandynawii. Kierujący pojazdem, obywatel polski, zadeklarował, iż przewozi podsypkę pod papę. Towar ten stosuje się do renowacji i konserwacji pokryć dachowych; tworzy warstwę zabezpieczającą przed promieniowaniem UV i uszkodzeniami mechanicznymi.

Tym razem definicja „warstwy zabezpieczającej” nabrała nowego znaczenia, szczegółowa kontrola wykazała, że za pierwszymi rzędami podsypki, w takich samych opakowaniach znajdują się papierosy bez znaków akcyzy. Taki sposób maskowania przemycanego towaru nazywamy „zastawką”. Celnicy w Świnoujściu mają na niego jednak znakomity sposób – nazywa się „Silka” i jest labradorem szkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Ogółem zatrzymano 680 tysięcy sztuk papierosów, wycenionych na ponad 400 tysięcy złotych, a uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na kwotę przekraczającą 725 tysięcy złotych.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

4 komentarze

  1. jak tyle papierosów, to dziwne żeby nie wyczuł….

  2. a jaka marka papierosów?

  3. Zwierzeta to nasi najlepsi przyjaciele. Pamiętajmy o tym 😉

  4. nagrodzić teraz psiaka dobra szyneczką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.