Strona główna / Lokalne / Pies znalazł 680 tysięcy sztuk papierosów

Pies znalazł 680 tysięcy sztuk papierosów

W ostatnich dniach na Terminalu Promowym w Świnoujściu czteronożny funkcjonariusz Służby Celnej „wyniuchał” przemyt niemalże 700 tysięcy sztuk papierosów o wartości ponad 400 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z grupy mobilnej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy udający się promem do Skandynawii. Kierujący pojazdem, obywatel polski, zadeklarował, iż przewozi podsypkę pod papę. Towar ten stosuje się do renowacji i konserwacji pokryć dachowych; tworzy warstwę zabezpieczającą przed promieniowaniem UV i uszkodzeniami mechanicznymi.

Tym razem definicja „warstwy zabezpieczającej” nabrała nowego znaczenia, szczegółowa kontrola wykazała, że za pierwszymi rzędami podsypki, w takich samych opakowaniach znajdują się papierosy bez znaków akcyzy. Taki sposób maskowania przemycanego towaru nazywamy „zastawką”. Celnicy w Świnoujściu mają na niego jednak znakomity sposób – nazywa się „Silka” i jest labradorem szkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Ogółem zatrzymano 680 tysięcy sztuk papierosów, wycenionych na ponad 400 tysięcy złotych, a uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na kwotę przekraczającą 725 tysięcy złotych.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

4 komentarze

  1. jak tyle papierosów, to dziwne żeby nie wyczuł….

  2. a jaka marka papierosów?

  3. Zwierzeta to nasi najlepsi przyjaciele. Pamiętajmy o tym 😉

  4. nagrodzić teraz psiaka dobra szyneczką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.