Strona główna / Lokalne / Uczniowie SP nr 6: dziękujemy i prosimy o jeszcze

Uczniowie SP nr 6: dziękujemy i prosimy o jeszcze

– Panie prezydencie bardzo panu dziękujemy za pomoc miasta w organizacji „Tygodnia Młodego Odkrywcy” i prosimy o jeszcze – powiedzieli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, którzy odwiedzili prezydenta Janusza Żmurkiewicza. – Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, były fajne doświadczenia. Wszystko było fajne.

– Miło widzieć wasze zadowolone, uśmiechnięte twarze – odpowiedział prezydent. – Mam nadzieje, że zajęcia, w których uczestniczyliście podczas tego wyjątkowego tygodnia, przyniosły wam same korzyści i zachęciły do dalszej nauki.

Tydzień Młodego Odkrywcy odbył się w SP nr 6 w dniach 5-9 października 2015 r. Uczestniczyli w nim również uczniowie innych świnoujskich szkół. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Fundacji EUREKA ze Szczecina, Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz nauczyciele SP 6. W trakcie tego wyjątkowego tygodnia uczniowie mieli okazję między innymi własnoręcznie przeprowadzić doświadczenia i eksperymenty, na podstawie modeli ludzkiego ciała poznać tajemnice budowy człowieka czy własnoręcznie sprawdzić, jak szybko reagujemy na bodźce świetlne i dźwiękowe, ocenić koordynację wzrokowo-ruchową oraz przetestować swoją pamięć. Część eksponatów, które wykorzystywane były do ćwiczeń i doświadczeń pozostały w szkole.

Organizacja „Tygodnia Młodego Odkrywcy” była jednym z projektów, jakie zgłoszono w ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego 2015. Zdobył poparcie 563 mieszkańców. Zdobyte głosy okazały się jednak niewystarczające, aby został zakwalifikowany do realizacji w ramach BO 2015. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz zdecydował jednak, że Tydzień Młodego Odkrywcy zostanie zrealizowany w budżetu miasta.

– Ci młodzi ludzie to przyszłość naszego miasta – mówił wówczas prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Musimy inwestować w ich edukację. Różnymi sposobami zachęcać do nauki, poznawania otaczającego ich świata. Wszyscy przecież chcemy, aby wyrośli z nich mądrzy, inteligentni i wykształceni dorośli ludzie. Od nich przecież zależeć będzie przyszłość nasza i naszego miasta.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.