Strona główna / Polityka / Kiedy politycy posprzątają swoje banery?

Kiedy politycy posprzątają swoje banery?

Dwa tygodnie po wyborach, a twarze polityków wciąż walczą o głosy wyborców. Na płotach konkurują ze sobą m.in. Grzegorz Napieralski i Sławomir Preiss. – Wystarczy tej polityki w telewizji i gazetach. Nie chcę oglądać ich dodatkowo w drodze do pracy – pisze zdenerwowany Czytelnik. Zgadzamy się z mieszkańcem – nieaktualne banery szpecą miasto.

Banery wiszą w prawobrzeżnych dzielnicach miasta, ale można je także spotkać chociażby przy ul. Piastowskiej na płocie i ul. Narutowicza. art-napieralskiSprawdziliśmy przepis, który zobowiązuje kandydatów do usunięcia materiałów wyborczych. Mają na to 30 dni po zakończonych wyborach.

Jeśli do tego czasu komitety wyborcze nie uprzątną plakatów i banerów, wówczas do działania wkroczy straż miejska. Strażnicy będą mogli nałożyć nawet 500-złotowy mandat.

Urzędnicy interweniowali już w przypadku plakatów wyborczych. Jeden z kandydatów do senatu powiesił swoje plakaty na latarniach ulicznych bezpośrednio przed lokalami wyborczymi. Nie zapłacił za wynajęcie miejskich lamp i dlatego jego materiały wyborcze usunięto.

Zobacz również

Radni SLD odmawiają funkcji wiceprzewodniczących komisji. Stanisław Bartkowiak solidarny z klubem

Stanisław Bartkowiak zrezygnował z przewodniczenia w Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia. Krzysztof Szpytko nie chce …

7 komentarzy

  1. Posprzątajcie po sobie ten syf brudasy!
    Nikt Was Pokemony nie chce oglądać.

  2. Karać! Nawet po 5000 zł ! To wtedy może się ogarnie ta nasza szlachta wyborowa!

  3. wstyd.. wszędzie ten śmietnik

  4. Pokemony.

  5. Gdyby wisiały banery z SLD lub PIS to wielkiemu czytelnikowi by już nie przeszkadzały.

  6. Dwóch panów z PO 🙂 innaczej być nie mogło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.