Strona główna / Lokalne / 37 nauczycieli z Berlina przyjechało do Świnoujścia

37 nauczycieli z Berlina przyjechało do Świnoujścia

W ramach współpracy z Jugendbegegnungs und Bildungsstätte Golm w Kamminke Szkoła Podstawowa nr 1 gościła 37 nauczycieli z Berlina. To grupa stażystów przebywająca na obozie integracyjnym w Kamminke. Nauczyciele zwiedzili budynek szkoły, oglądali sale lekcyjne, a ich szczególe zainteresowanie wzbudziły pracownie wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe jak np. tablice multimedialne.

W trakcie wizyty w naszej szkole nauczyciele niemieccy hospitowali lekcje przyrody, matematyki, języka niemieckiego, języka angielskiego, wychowania fizycznego, nauczania wczesnoszkolnego klasy II i III. Podczas spotkania w auli szkoły niemieccy nauczyciele stażyści zapoznali się z systemem edukacji w Polsce w trakcie wykładu przeprowadzanego przez p. Jolantę Wrześniewską-Woźniczkę – informuje Jarosław Lipiński, dyrektor szkoły.

Po prezentacji dyskutowano oraz szukano podobieństw i różnic między systemami edukacji w Polsce i w Niemczech. Wizyta była owocna i daje nadzieje na podobne spotkania.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom SP1 zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie spotkania, a w szczególności tym, którzy zaprosili niemieckich gości na prowadzone przez siebie lekcje. Dziękujemy także uczniom, którzy pomagali w przygotowaniu spotkania, a ich aktywny udział w hospitowanych lekcjach po raz kolejny dowiódł, że są dumą naszej szkoły – dodaje na koniec dyrektor.

Zobacz również

Chcą wykupić swoje mieszkania komunalne. Dziś nie mogą

Lokatorzy mieszkań komunalnych ze Świnoujścia chcieliby wykupić swoje lokale od gminy. Na przeszkodzie stoi im …

2 komentarze

  1. My do Wielkiej brytanii, oni do nas. Coś tutaj chyba jest nie tak, co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.