Strona główna / Lokalne / 37 nauczycieli z Berlina przyjechało do Świnoujścia

37 nauczycieli z Berlina przyjechało do Świnoujścia

W ramach współpracy z Jugendbegegnungs und Bildungsstätte Golm w Kamminke Szkoła Podstawowa nr 1 gościła 37 nauczycieli z Berlina. To grupa stażystów przebywająca na obozie integracyjnym w Kamminke. Nauczyciele zwiedzili budynek szkoły, oglądali sale lekcyjne, a ich szczególe zainteresowanie wzbudziły pracownie wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe jak np. tablice multimedialne.

W trakcie wizyty w naszej szkole nauczyciele niemieccy hospitowali lekcje przyrody, matematyki, języka niemieckiego, języka angielskiego, wychowania fizycznego, nauczania wczesnoszkolnego klasy II i III. Podczas spotkania w auli szkoły niemieccy nauczyciele stażyści zapoznali się z systemem edukacji w Polsce w trakcie wykładu przeprowadzanego przez p. Jolantę Wrześniewską-Woźniczkę – informuje Jarosław Lipiński, dyrektor szkoły.

Po prezentacji dyskutowano oraz szukano podobieństw i różnic między systemami edukacji w Polsce i w Niemczech. Wizyta była owocna i daje nadzieje na podobne spotkania.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom SP1 zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie spotkania, a w szczególności tym, którzy zaprosili niemieckich gości na prowadzone przez siebie lekcje. Dziękujemy także uczniom, którzy pomagali w przygotowaniu spotkania, a ich aktywny udział w hospitowanych lekcjach po raz kolejny dowiódł, że są dumą naszej szkoły – dodaje na koniec dyrektor.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. My do Wielkiej brytanii, oni do nas. Coś tutaj chyba jest nie tak, co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.