Strona główna / Lokalne / Za miesiąc przypłynie pierwszy statek z gazem LNG

Za miesiąc przypłynie pierwszy statek z gazem LNG

Statkiem, który dostarczy pierwszy ładunek LNG do świnoujskiego terminalu, będzie gazowiec Al Nuaman – podaje Portal Morski. Wpłynięcie jednostki do portu zewnętrznego zaplanowano na 11 grudnia.

Statek oczekuje na kotwicowisku Fujairah, rozpocznie załadunek najprawdopodobniej 18 listopada. Do Świnoujścia może dotrzeć teoretycznie już 11 grudnia. Wszystko jednak zależy od warunków meteorologicznych.

Na terenie terminalu LNG w Świnoujściu zakończono odbiory wszystkich systemów krytycznych, niezbędnych do przyjęcia pierwszej dostawy skroplonego gazu ziemnego z Kataru. Tym samym zakończono kluczowe prace budowlane w ramach inwestycji.

Gaz z pierwszej dostawy, która dotrze do Świnoujścia między 11 a 17 grudnia br., posłuży do testów w warunkach rzeczywistych – rozruchu technologicznego, w skład którego wchodzą m.in. takie procesy, jak schłodzenie, stabilizacja pracy instalacji czy przeprowadzenie ruchu próbnego całego terminalu. Druga dostawa LNG do Świnoujścia, która zapewni gaz na pozostałe próby eksploatacyjne, zostanie przeprowadzona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zobacz również

  Polsko – Niemieckie porozumienie w/s realizacji projektu „Bez granic”

W dniu 19 lutego w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym Nr 2 TPD odbyło się robocze spotkanie …

Jeden komentarz

  1. Przypłynie gaz a odpłynie pani Kopacz mam rozumieć???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.