Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu Orkiestra rusza już 4 stycznia

W Świnoujściu Orkiestra rusza już 4 stycznia

W pierwszy poniedziałek Nowego Roku, czyli 4 stycznia 2016 r., na placu Wolności rozbłyśnie serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj, podczas spotkania w urzędzie miasta (na zdjęciu), członkowie świnoujskiego sztabu Orkiestry, osoby współorganizujące kolejny finał tej akcji oraz Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, jego zastępca Paweł Sujka i przewodnicząca rady Miasta Świnoujście Joanna Agatowska oficjalnie zainicjowali 24. Finał Orkiestry w naszym mieście.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to nie tylko zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – To wyjątkowa akcja, która odkrywa w nas chęć czynienia dobra. To instytucja, która na stałe wpisała się w życie społeczne i historię naszego kraju .

To prawda. Gdyby nie ludzie, ich dobroć i bezinteresowność, nie byłoby Orkiestry – dodaje Iwona Postulka, szefowa świnoujskiego sztabu WOŚP.

Hasłem tegorocznej Orkiestry jest „Pediatria. Godna opieka ludzi w podeszłym wieku”. Wielki Finał odbędzie się 10 stycznia 2016 r.

– Ale zaczynamy grać już dużo wcześniej – dodaje Iwona Postulka. – W Świnoujściu ruszamy pełną parą już 4 stycznia, wielką imprezą na placu Wolności. Rozpalimy nasze orkiestrowe serce, zagra Wolińska Orkiestra Bębniarska, będzie happening, a kucharze w hotelu „Trzy wyspy” będą częstować przepyszną zupą. Zapraszamy wszystkich już na godzinę 17.00.

Z kolei we wtorek 5 stycznia 2016 r. warto będzie zajrzeć na miejską pływalnię przy ulicy Żeromskiego. O godzinie 16.00 rozpocznie się tam bowiem nietypowy mecz piłki wodnej pomiędzy pracownikami samorządowymi a pozostałymi mieszkańcami.

Do organizacji WOŚP włączył się również Szpital Miejski im Jana Garduły. W czwartek 7 stycznia 2016 r. w szpitalnym laboratorium będzie można zrobić za darmo badania poziomu cukru oraz tarczycy.

Szczegółowy program wszystkich imprez WOŚP zaprezentuje już jutro, czyli 17 grudnia 2015 r.

Tekst i zdjęcie BIK UM Świnoujście

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.