Strona główna / Lokalne / Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Świadczą o tym informacje przekazywane każdego roku, szczególnie w okresie świątecznym i poświątecznym, przez środki masowego przekazu, o poparzeniach i innych zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu.

W związku z tym, że obowiązujące przepisy ustaw nie regulują kwestii używania wyrobów pirotechnicznych w miejscu publicznym, Wojewoda Zachodniopomorski wydał rozporządzenie porządkowe w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zakaz obowiązuje od dnia 21 grudnia 2015 roku do dnia 4 stycznia 2016, z wyjątkiem 31 grudnia 2015 i 1 stycznia 2016 roku.- informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta

Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

Kto narusza powyższy zakaz podlega karze grzywny wymierzonej w trybie i na zasadach określonych w kodeksie wykroczeń.

Zobacz również

Międzyzdroje. Zwłoki młodego mężczyzny na międzyzdrojskiej plaży

Zwłoki młodego mężczyzny odnaleźli spacerowicze, przechadzający się rano po międzyzdrojskiej plaży – informuje portal kamienskie.info. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.