Strona główna / Lokalne / Czy miasto dorzuci się do remontu świątyni?

Czy miasto dorzuci się do remontu świątyni?

W wyniku planowanych robót budowlanych zostanie wykonany remont frontowej elewacji kościoła p.w. Chrystusa Króla w Świnoujściu. Powyższe prace będą stanowiły czwarty, ostatni etap prac prowadzonych od 2013 roku, w wyniku których wyremontowano dotychczas prezbiterium oraz ściany boczne budynku. Kościół, położony w centralnej części miasta, jest jednym z najpiękniejszych, najcenniejszych oraz najbardziej charakterystycznych zabytków Świnoujścia. Mając to na uwadze prezydent skierował do Rady Miasta projekt uchwały, która, jeżeli zostanie przyjęta przez radnych, umożliwi przyznanie Parafii dotacji w wysokości 100.000 złotych na dofinansowanie zakupu materiałów oraz robót budowlanych .

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

7 komentarzy

  1. Skandal ! Na kościół będą pieniądze, a na ośmiorniczki i wino nie ???? Jestem oburzony !!

  2. Czarne z kasy miasta (do której nigdy nie dołożyli nawet złotówki!) chcą tylko 100 tys zł?

  3. Sprytny plan Proboszcza, postawić rusztowania, skuć tynk aby oszpecić frontową ścianę, następnie zdemontować rusztowania żeby bieda była bardziej widoczna i wtedy prosić o dofinansowanie. Zazwyczaj planując remont czy jakąkolwiek budowę zaczyna się od zródła finansowania a dopiero wtedy materiały budowlane,rusztowania i itp.

  4. Dziwne to naprawdę. Dobrze pamiętam, jak to kościół wymyślił sobie, lata temu „upiększenie” w formie cementowego „baranka”, jako elewacji, co bylo wtedy dość popularne. W ten sposób zniszczyli piękną elewację z ciemno palonej cegły. Teraz nie da się odtworzyć oryginalnego wyglądu, więc po zbiciu tynku wraz z fragmentami cegieł, kładą nowy tynk, tyle że gladki. Jak sie nie myślało wcześniej to tak jest. Teraz my wszyscy płacimy za ich głupotę. Piękna oryginału juz nic nie przywróci. Za kilkanaście lat podobnie będzie z wszechwładnym obecnie styropianem, kladzionym bez umiaru wszedzie. Polak to przed szkodą, ale i po szkodzie głupi!

  5. A przepraszam, te pieniądze, które są na mszach zbierane to na co?
    Wyremontowano z nich mieszkania dla księzy a reszta z naszych podatków?
    Wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.