Strona główna / Lokalne / Psie kupy można wyrzucać do zwykłego kosza

Psie kupy można wyrzucać do zwykłego kosza

Wielu mieszkańców miasta zaniepokojonych jest brakiem specjalnych koszy na psie kupy. Niestety, ustawione w różnych miejscach miasta, były dewastowane przez wandali. Dlatego uznano, że kosze nie będą wymieniane, a psie odchody będzie można wyrzucać do zwykłych śmietniczek. Papierowe woreczki można dostać za darmo w magistracie lub kupić w każdym sklepie z artykułami dla zwierząt.

Rozdawanie woreczków na odchody to dobry pomysł, który zdecydowanie wpłynął na zmniejszenie ilości psich odchodów zalegających na trawnikach i chodnikach. Akcja wpłynęła na zmianę mentalności i zachowań wielu właścicieli psów – informuje Robert Karelus z magistratu.

Oczywiście nie udało się tego problemu całkowicie wyeliminować. Wystarczy wspomnieć, że tylko podczas akcji sprzątania miasta po okresie zimowym służby miejskie wywożą około 1,5 tony psich odchodów, ale jest to zdecydowanie mniej niż kilka lat temu.

Zobacz również

Z centrum miasta zniknie komin ciepłowni. Spółkę czeka przeprowadzka

Świnoujska ciepłownia – PEC zamierza przenieść przedsiębiorstwo poza ścisłe centrum miasta. Właśnie rozpoczęły się prace …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.