Strona główna / Lokalne / Będą pieniądze na pogłębienie toru wodnego! Z rezerwy budżetowej

Będą pieniądze na pogłębienie toru wodnego! Z rezerwy budżetowej

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście jest zabezpieczone. – Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Szczecin – Świnoujście – uspokaja Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W budżecie przygotowanym przez poprzedni rząd nie było zabezpieczonych pieniędzy na wiele przedsięwzięć – przyznał minister.

– Część funduszy udało się wygospodarować w ramach poprawek do budżetu. Słowa ministra na konferencji prasowej w Szczecinie potwierdzili posłowie PIS- Szałabawka i Zaręba. Krzysztof Zaremba i Artur Szałabawka stwierdzili, że opozycja z sejmowej trybuny kłamie na temat skreślonych inwestycji i pieniędzy dla Szczecina i regionu. – Budżet przygotował poprzedni rząd i to on za to odpowiada – podkreśla PiS. Na konferencji pojawił się też wątek związany ze świnoujskim tunelem. Według posłów pieniądze na jego budowę zostały “zabrane” przez poprzedni rządy – na inne cele. Dziś okazało się, że pogłębieniu toru wodnego zostanie zabezpieczone z rezerwy budżetowe- taką decyzję podjęto na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zobacz również

„Lato nad morzem”. Wystawa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

W  Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu oglądać można  ekspozycję przedstawiająca plażowe zwyczaje i sposób spędzania …

Jeden komentarz

  1. Szkoda pieniędzy na pogłębienie toru wodnego, tylko po to, żeby zakompleksiony Szczecin leczył swoje kompleksy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.