Strona główna / Lokalne / Skąd pieniądze na budowę tunelu? Ministerstwo jeszcze nie wie

Skąd pieniądze na budowę tunelu? Ministerstwo jeszcze nie wie

Model finansowania budowy tunelu pod Świną nie jest jeszcze gotowy. Tego między innymi dowiedziała się w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska. W poniedziałek uczestniczyła w rozmowie z wiceministrem Jerzym Szmitem odpowiedzialnym m.in. za budowę dróg i autostrad. Swinoujscy samorządowcy nie poddają się w walce o budowę tunelu. Zmiana władzy i zapowiedzi rządzących dają spore światełko nadziei.

Spotkanie było bardzo ograniczone czasowo, pomiędzy jedną, a kolejną ekipą dziennikarzy dopytujących ministra o ograniczenia przez Rosję dla polskich przewoźników.

Rozmowy będą toczyć się pomiędzy ministerstwem, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Wyraziłam gotowość do uczestniczenia w tych rozmowach na każdym etapie – powiedziała Barbara Michalska, zastępca prezydenta.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie państwa nie zapisano żadnych środków finansowych na rozpoczęcie działań związanych z budową tunelu.

Same procedury przetargowe realnie zajmą rok. Nie dziwię się, że na tym etapie nie zabezpieczono pieniędzy, bo jest zwyczajnie za wcześnie – tłumaczy B. Michalska. – Dla nas najważniejsze jest teraz, aby został opracowany model finansowania inwestycji – dodaje zastępca prezydenta miasta.

Premier Beata Szydło, po swoim expose zapowiedziała, że rząd rozwiąże problem braku stałej przeprawy i doprowadzi do budowy tunelu pod rzeką Świną.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

6 komentarzy

  1. Najpierw się zabezpiecza środki, a później zaczyna procedury przetargowe.

  2. Tak trzymać! Nie poddawać się i nie słuchać flustratów, którzy ciągle wymyślają jakieś mosty i inne bzdury.

  3. Tunelu nie będzie!!! od lat wszyscy nas oszukują. A Michalska i Żmurkiewicz trzy kadencje jadą na tym temacie i nic. Czas na wybudowanie tunelu był kilka lat temu ale wtedy podobno miasto nie miało potrzebnych dokumentów. I rząd wybudował tunel w Gdańsku.

    • Bzdury piszesz… A pisanie że ktoś specjalnie oszukuje mieszkańców jest porostu niedorzeczne

      • Doprecyzuję więc. Chodziło mi o polityków krajowych, najpierw PO a teraz PiS zaczyna zamylać temat. Nie czarujmy się sami tego tunelu nie zbudujemy i jest to zadaniem przede wszystkim rządu żeby Świnoujście przyłączyć niejako na stałe do Polski.

  4. nie pozostało nic władzom miasta jak cały czas lobbować i naciskać na spełnienie wyborczych obietnic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.