Strona główna / Sport / Udany MIXT, czyli I Turniej Tenisowy Par Mieszanych

Udany MIXT, czyli I Turniej Tenisowy Par Mieszanych

W ostatni weekend na kortach tenisowych OSiR w Świnoujściu odbył się I Turniej Tenisowy Par Mieszanych MIXT 2016. Była to pierwsza tego typu impreza tenisowa w Świnoujściu oraz w woj. zachodniopomorskim. W turnieju zagrało siedem par mieszanych. Po obu stronach siatki stanęły małżeństwa, rodziny, przyjaciele oraz inni zawodnicy i zawodniczki którzy postanowili  razem zagrać w turnieju. Po zaciętym boju turniej w  wygrała para Marta i Edward Wójciccy pokonując w finale Janka i Małgorzatę Dudziaków 6:4,1:6,10:4.

_DSC0070Turniej przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pomimo niewielu par, które zgłosiły się do zawodów atmosfera była wyśmienita. Zacięte pojedynki, udane woleje i smecze walka o każdą piłkę to wszystko sprawiło, że turniej nabrał „rumieńców” i wszyscy się dobrze bawili. Warto też podkreślić serdeczność na korcie, fachowe uwagi partnerów, podtrzymywanie na duchu i to wszystko w ogniu walki o punkty. Należy wspomnieć, że dla wielu pań uczestniczących w turnieju był to pierwszy udział w zawodach gdzie trzeba walczyć o punkty dla siebie jak i partnera. Otuchy paniom dodawali panowie, którzy  już zahartowani w bojach turniejowych byli znakomitym wsparciem dla swoich partnerek.

Przyjacielska atmosfera panowała też poza kortem. Gorący doping, smakowita kawa oraz jabłecznik i sernik przygotowany przez Caffe Sonata Świnoujściu pomagały przetrwać oczekiwanie na kolejny mecz. Jednak łakocie to nie wszystko. Na koniec turnieju zawodnicy otrzymali szampana i wino przygotowane prze Edka Wójcickiego – Sklepy Bobas w Świnoujściu. Zawody miały też oprawę medialno – marketingową. Wszyscy zawodnicy otrzymali identyfikatory oraz dyplomy, imprezę reklamowały kolorowe plakaty  Każdy z zawodników mógł też otrzymać zestaw zdjęć turniejowych. Materiały reklamowe przygotowała firma Mediainfo Andrzej Wiśniewski ze Szczecina. Puchary statuetki oraz korty przygotował OSiR w Świnoujściu. Turniej pomógł zorganizować Salon Foto – Sigma Pro Centrum w Szczecinie.

_DSC0073Pierwszy turniej stał się już historią. Jest już konkretny pomysł by zawody były kontynuowane i to już pod koniec lata. Turniej mixta to pierwsze tego typu zawody par mieszanych w Świnoujściu jak i w regionie. Organizatorzy mają nadzieję, że odpowiednia oprawa medialna jak i wspaniała atmosfera przyciągnie więcej par do  Świnoujścia. Zatem na korty i trenujemy do następnego turnieju .Do zobaczenia!

Osobne podziękowania dla kortowych: Janka, Stasia i Mariana za zaangażowanie w przygotowanie  turnieju.

Tekst i foto Andrzej Wiśniewski

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.