sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Kto zabierze wraki z naszych ulic? Szukają chętnego

Kto zabierze wraki z naszych ulic? Szukają chętnego

Niesprawne auta zajmujące miejsca parkingowe, powinny zostać usunięte. Podobnie te, które są zaparkowane niezgodnie z przepisami ruchu i zagrażają bezpieczeństwu. Urzędnicy szukają firmy chętnej do wywozu pojazdów. Mają czas do 6 lutego.

W ostatnim czasie, pod znakami zakazu parkowania pojawiły się tabliczki informujące o groźbie odholowania auta. Strażnicy najczęściej wzywają holownik, gdy kierowcy parkują auta na małej zatoczce pod promami i wybywają nawet na kilka godzin. Jednak miejsc, gdzie przydałoby się zaprowadzić porządek jest znacznie więcej.

Kolejną grupą pojazdów są wraki pozostawiane przez właścicieli. Nieużywane przez kilka lat obrastają trawą i zajmują miejsca parkingowe. Holownik może je usunąć, gdy np. nie ma tablic rejestracyjnych i wygląda na nieużytkowany o dawna.

Firma, która w przyszłości będzie usuwała pojazdy z terenu miasta, będzie musiała spełnić szereg restrykcyjnych zapisów. Wśród nich jest zapis o czasie dojazdu i zabrania pojazdu, a także gotowość do pracy w porze nocnej.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.