Strona główna / Lokalne / Wyjeżdżasz na ferie? Pamiętaj o ubezpieczeniu
Specjalistki od ubezpieczeń: Aleksandra Buśko i Anita Burchardt proponują zatroszczyć się o odpowiednią polisę przed rodzinnym wyjazdem na ferie. Foto: Wojciech Basałygo

Wyjeżdżasz na ferie? Pamiętaj o ubezpieczeniu

Tysiące dzieci ze Świnoujscia spędza właśnie ferie zimowe. Część z nich została w domach, inni pojadą w wymarzone góry. Złamany obojczyk, ręka, noga podczas jazdy na nartach? Warto zadbać o dodatkowe ubezpieczenie, zwłaszcza, że jego koszt jest nieporównywalny z problemami, które możemy mieć, jeśli o nim zapomnimy. Pytamy specjalistkę od ubezpieczeń, na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy.

Wypadki chodzą po ludziach. Na stroku nie trudno o wypadek. Każdy wolałby uniknąć nieprzyjemności. Jednak doświadczenie specjalistów od ubezpieczeń mówi, że zdarzają się przeróżne sytuacje mogące popsuć nam urlop. Co jeśli rozpędzony narciarz wjedzie w nas podczas zimowych ferii w Alpach, albo to my wjedziemy niechcący w kogoś?

– Przed wyjazdem warto zatroszczyć się o pakiet ubezpieczeń. Ubezpieczenie będzie tańsze, jeśli spędzamy ferie w Polsce. Odpada bowiem ubezpieczenie medyczne. Jeśli jednak jedziemy za granicę, trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu KL (kosztów leczenia). W standardzie pakietów znajdzie się OC, NNW i KL – mówi Anita Burchardt z firmy AB Ubezpieczania. – W przypadku 3-osobowej rodziny jadącej na 8-dniowe ferie kwota ubezpieczenia zaczyna się od 98 złotych – dodaje.

Klasyczne ubezpieczenie obejmie koszty leczenia (KL), czyli pomoc medyczną w nagłych przypadkach, konsultacje lekarskie, hospitalizację i transport medyczny do kraju. Do tego dochodzi ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) gwarantuje wypłatę odszkodowania związanego z nieszczęśliwym wypadkiem, a OC przyda się w razie, gdy wyrządzimy komuś szkodę.

Jadąc za granicę, pamiętajmy, aby lepiej postawić na doświadczenie i wybrać ubezpieczyciela międzynarodowego. W Europie znane jest Generali, Axa, czy Alianz.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

5 komentarzy

  1. Ja wybierając się na zimowy wypoczynek zawsze wykupuję ubezpieczenie. W tym roku po raz kolejny wybrałam ubezpieczenie podróżne w Compensie.

  2. magdalena Jan.

    Bardzo dobra firma i rzetelne załatwianie spraw przez prowadzące.Polecam.

  3. Bardzo dobra firma i rzetelne załatwianie spraw przez prowadzące.Polecam.

  4. Jak miło popatrzeć na panie, które mają konkretną wiedzę, zawsze służą pomocą a przy tym są zawsze uśmiechnięte 🙂 . Moim zdaniem najlepsze biuro w mieście 😀

  5. A gdzie Kaśka ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.