Strona główna / Lokalne / Z mieszkania ukradł kosztowności. Wpadł dzięki dzielnicowemu

Z mieszkania ukradł kosztowności. Wpadł dzięki dzielnicowemu

Policjanci zatrzymali 30-letniego włamywacza. Przez okno wszedł do mieszkania, skąd ukradł wartościowe przedmioty na kwotę ponad 2.000 zł. Do zdarzenia doszło w bloku przy ulicy Grunwaldzkiej.

– Sprawca wykorzystał nieobecność domowników i w późnych godzinach wieczornych wyłamał okienną ramę, po czym dostał się do środka. Po splądrowaniu mieszkania wyniósł z niego wartościowe przedmioty, w tym biżuterię i zegarek – mówi st. asp. Beata Olszewska z policji.

Grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła dokładne oględziny, zabezpieczając wszystkie ślady, jakie pozostawił sprawca. Dzielnicowy rejonu rozpytał mieszkańców z pobliskich mieszkań.

– Podejrzenia padły na 30-letniego mieszkańca Świnoujścia. Pomimo częstej zmiany miejsca zamieszkania, policjanci zatrzymali podejrzewanego. Mężczyzna nie krył swojego zdziwienia na widok mundurowych. Po zatrzymaniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał – informuje st. asp. Beata Olszewska.

Akta prowadzonego przez policjantów postępowania wraz z aktem oskarżenia trafią teraz do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.