Strona główna / Lokalne / ERBUD wybuduje w Świnoujściu hotel i aquapark. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto

ERBUD wybuduje w Świnoujściu hotel i aquapark. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto

Erbud S.A., jedna z czołowych firm budowlanych w kraju, poinformowała o podpisaniu umowy na wybudowanie części kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu, w tym pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort oraz aquaparku. Inwestorem jest Zdrojowa Invest Sp z o.o. Projekt 7 S.K.A. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto.

W ramach realizacji umowy Erbud wybuduje przy alei Baltic Park Molo w Świnoujściu aquapark i 5-gwiazdkowy hotel sieci Radisson Blu Resort. Oba obiekty będą częścią kompleksu hotelowo-apartamentowo-rekreacyjnego Baltic Park Molo, położonego między główną promenadą Świnoujścia a plażą. Prace objęte umową mają się zakończyć z końcem lutego 2017 roku. Umowa opiewa na 25,98 mln zł netto. Kontrakt jest realizowany w konsorcjum z EKONOVA S.A. z siedzibą w Warszawie i jest kontynuacją realizacji kompleksu hotelowo-konferencyjno-rekreacyjnego dla kołobrzeskiej grupy Zdrojowa Invest & Hotels. Radisson Blu Resort, Świnoujście będzie pierwszym hotelem budowanym zgodnie z certyfikacją ekologiczną LEED w Polsce. Udział Erbudu to 75% wartości umowy.

Erbud to jedna z pięciu największych firm budowlanych w kraju. Świadczy usługi generalnego wykonawstwa w segmencie komercyjnym, użyteczności publicznej, mieszkaniowym oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym. Dotychczas zrealizowała blisko 2000 projektów budowlanych w kraju i za granicą.

Według ostatniego wydania magazynu Builder, Erbud znalazł się na 1. miejscu w zestawieniu przygotowanym przez serwis kompasinwestycyjny.pl w kategorii najaktywniejszych generalnych wykonawców branży budowlanej w segmencie handlowo-usługowym.

Zobacz również

Syreny alarmowe w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę, 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie województwa zachodniopomorskiego zabrzmią …

2 komentarze

  1. Won z tymi betonami na swoje wiochy!

  2. A MOLO to będzie za trzydzieści parę lat jak dobrze pójdzie !!!!!!!!!!!
    banda oszustów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.