Strona główna / Lokalne / ERBUD wybuduje w Świnoujściu hotel i aquapark. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto

ERBUD wybuduje w Świnoujściu hotel i aquapark. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto

Erbud S.A., jedna z czołowych firm budowlanych w kraju, poinformowała o podpisaniu umowy na wybudowanie części kompleksu Baltic Park Molo w Świnoujściu, w tym pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort oraz aquaparku. Inwestorem jest Zdrojowa Invest Sp z o.o. Projekt 7 S.K.A. Wartość umowy to 25,98 mln zł netto.

W ramach realizacji umowy Erbud wybuduje przy alei Baltic Park Molo w Świnoujściu aquapark i 5-gwiazdkowy hotel sieci Radisson Blu Resort. Oba obiekty będą częścią kompleksu hotelowo-apartamentowo-rekreacyjnego Baltic Park Molo, położonego między główną promenadą Świnoujścia a plażą. Prace objęte umową mają się zakończyć z końcem lutego 2017 roku. Umowa opiewa na 25,98 mln zł netto. Kontrakt jest realizowany w konsorcjum z EKONOVA S.A. z siedzibą w Warszawie i jest kontynuacją realizacji kompleksu hotelowo-konferencyjno-rekreacyjnego dla kołobrzeskiej grupy Zdrojowa Invest & Hotels. Radisson Blu Resort, Świnoujście będzie pierwszym hotelem budowanym zgodnie z certyfikacją ekologiczną LEED w Polsce. Udział Erbudu to 75% wartości umowy.

Erbud to jedna z pięciu największych firm budowlanych w kraju. Świadczy usługi generalnego wykonawstwa w segmencie komercyjnym, użyteczności publicznej, mieszkaniowym oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym. Dotychczas zrealizowała blisko 2000 projektów budowlanych w kraju i za granicą.

Według ostatniego wydania magazynu Builder, Erbud znalazł się na 1. miejscu w zestawieniu przygotowanym przez serwis kompasinwestycyjny.pl w kategorii najaktywniejszych generalnych wykonawców branży budowlanej w segmencie handlowo-usługowym.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. Won z tymi betonami na swoje wiochy!

  2. A MOLO to będzie za trzydzieści parę lat jak dobrze pójdzie !!!!!!!!!!!
    banda oszustów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.