Strona główna / Lokalne / Pobili rekord! Zebrali ponad 80 litrów krwi

Pobili rekord! Zebrali ponad 80 litrów krwi

W Świnoujskim Oddziale Terenowym RCKiK odbyło się podsumowanie akcji “Kropla Życia dla WOŚP” organizowanej przez klub krwiodawców

– W ciągu dziewiętnastu dni trwania akcji krew oddało 186 dawców co przełożyło się 83,7 litra krwi pełnej. Tym samym osiągnęliśmy lepszy rezultat niż w ub. r. o 5,4 litra krwi. Bardzo cieszy udział młodych ludzi, którzy w tym roku krew oddali po raz pierwszy – informuje hm. Marek Niewiarowski.

Drobnymi upominkami wyróżniono dziewięcioro dawców, którzy zostali wylosowani zaraz po zakończeniu akcji. Tym razem wybraliśmy na początek dwoje najmłodszych dawców, którymi okazali się Iwona CZERWONKA i Robert NESTERUK. Natomiast z grona starszych krwiodawców los szczęścia uśmiechnął się do pań: Katarzyny POLOCZEK, Agnieszki JAGODZIŃSKIEJ i Patrycji MÖLLER oraz panów: Adama GŁASEK, Rafała NOWAKA, Jana ANUSZKIEWICZA i Zbigniewa BUGAJNEGO.

Najmłodsi otrzymali milutkie kocyki z wyhaftowanym motto akcji “Twoja krew, moje Zycie” a starsi litrowe opakowania suplementu wspomagający witalność, odporność i wzmocnienie organizmu Tonik Vital Plusssz – wszyscy zaś imienne podziękowania.

Zobacz również

W Świnoujściu też wybierają przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

W całej Polsce trwa głosowanie członków Platformy Obywatelskiej. Wybierany jest przewodniczący partii. Uprawionych do głosowania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.