Strona główna / Lokalne / Kocham Polskę. Narodowcy rozdawali kalendarze
Foto: Robert Ignaciuk

Kocham Polskę. Narodowcy rozdawali kalendarze

12722340_621192921389634_1228092043_o14 lutego w całym kraju odbyła się akcja “Kocham Polskę” organizowana przez Młodzież Wszechpolską. Na Pomorzu Zachodnim, oprócz Świnoujścia, kampanię przeprowadzono w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Stargardzie, Gryfinie i Gryficach. Na pl. Wolności rozdawano wyjątkowe kalendarze z wizerunkiem Marii Mireckiej-Loryś, która przed tygodniem skończyła 100 lat i jest symbolem miłości do Polski.

Patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią, zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Patriotyzm to nie tylko pamięć o poległych i o doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne – uważa Krzysztof Rudzki.

Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu.

Zobacz również

Przejście przez ulicę 11 Listopada ma być bezpieczniejsze

54Przejście dla pieszych na ulicy 11 Listopada pomiędzy ul. Matejki a Hetmańską ma być przeniesione. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.