Strona główna / Lokalne / Strażacy wprowadzą się do nowej remizy już w marcu

Strażacy wprowadzą się do nowej remizy już w marcu

Budowa nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze rozpoczęła się w styczniu 2015 roku, kiedy to wykonawcy przekazano plac budowy.  Inwestycję  zakończono w listopadzie, a w styczniu 2016 roku decyzję o zakończeniu budowy wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 – Aktualnie trwają prace nad prawną stroną  przekazania obiektu strażakom, co nastąpi w marcu bieżącego roku – zapewnia Robert Karelus z magistratu.

Głównym celem projektu „Budowa strażnicy OSP w Świnoujściu – Karsiborze wraz z wyposażeniem” jest poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, przeciwpożarowego i ochrony przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń środowiska.

– Nowa strażnica spełnia wymagania wynikające z obecnych standardów oraz potrzeb jednostek działających w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Jest również bardziej funkcjonalna dla korzystających z niej strażaków, niż było to w przypadku poprzedniej remizy – tłumaczy Robert Karelus.

Koszt jej budowy wyniósł 968 tys. złotych, z czego 500 tys. złotych pochodziło w ramach dofinansowania z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

W obiekcie, na powierzchni około 300 metrów kwadratowych, znajdują się: garaż na dwa stanowiska samochodowe, pomieszczenie socjalne, warsztat z magazynem, sala szkoleniowa, łazienka. W ramach inwestycji zagospodarowano również teren wokół budynku.

Zobacz również

Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu – informuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.