Strona główna / Lokalne / Czy można powstrzymać przemoc w szkołach? Debata w świnoujskim gimnazjum

Czy można powstrzymać przemoc w szkołach? Debata w świnoujskim gimnazjum

Policjanci byli inicjatorami debaty społecznej. Tematem spotkania był problem przemocy w szkołach. Oprócz funkcjonariuszy w debacie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy i pedagodzy z placówek oświatowych, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

2016.02.24-debata-4
Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich i profilaktyką przedstawili w formie multimedialnej wyniki anonimowych ankiet przeprowadzonych kilka dni wcześniej wśród dzieci i młodzieży w świnoujskich szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceum.

– Wynikało z nich m.in. że ponad połowa badanych uczniów była świadkami przemocy, do której dochodziło najczęściej podczas przerw na korytarzu szkolnym. Budujące natomiast okazały się wyniki mówiące o tym, że ponad 75% uczniów czuje się w swojej szkole bezpiecznie – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

Wyniki ankiet stały się pretekstem do dyskusji. Uczestniczący w debacie wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie co jeszcze można zrobić, by ograniczyć przemoc w szkołach. Przedstawiciele różnych instytucji dyskutowali o propozycjach rozwiązań, jak również podawali przykłady konkretnych działań i inicjatyw, które przyniosły wymierne korzyści w podniesieniu bezpieczeństwa w szkołach.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.