Strona główna / Lokalne / Bezdomni okupują wejście do sklepu. Nie ma na nich siły

Bezdomni okupują wejście do sklepu. Nie ma na nich siły

Bezdomni upodobali sobie korytarz przy ul. Grunwaldzkiej 97. Siedzą całymi dniami, żebrzą, zaczepiają ludzi, piją alkohol. Nie ma na nich żadnej siły. Policjanci rozkładają ręce, bo gdy nie piją a jedynie siedzą lub leżą, nie mają podstaw do interwencji. – Zrobili sobie z tego miejsca ogrzewalnię. Czasem jest ich 4-5, innym razem nawet 10.

Problem jest na tyle poważny, że był dyskutowany podczas czwartkowej sesji rady miasta. Obiekt ma kilku właścicieli. Jak sugerują policjanci. jedynym rozsądnym wyjściem jest zatrudnienie ochroniarza. Osoby przebywające na korytarzu mają ogromny problem z utrzymaniem higieny. Klienci supermarketu są zaczepiani z prośbą o „kilka groszy”.

W najbliższym czasie do bezdomnych zostanie skierowany streetworker.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

6 komentarzy

  1. Jak właściciele tego terenu pozwalają to policja nie będzie się wpieprzać , Czemu w Corso nie siedzą – bo tam prywaciarz pilnuje porządku i ma ochronę

  2. Nieregularnie oblewać ich wodą.

  3. Nie dość, że tych zapijaczonych śmierdzieli zmuszony jestem oglądać każdego dnia przed Netto, to jeszcze teraz mogę popatrzeć na nich na stronce! Skoro nic i nikt nie może z tym śmierdzielstwem zrobić, to po co zawracacie gitarę?! Każdy widzi i wie jak to wygląda, ameryki nie odkrywacie!

  4. gdyby „klienci” nie dawali pieniędzy (byłam świadkiem) to by oni nie widzieli zysku w tym siedzeniu…

  5. to kurne same obce geby zaden ze swinoujscia

  6. Przecież taki ochroniarz nie ma żadnych uprawnień, mógłby ich tylko grzecznie prosić o opuszczenie lokalu, na co oni pewnie wybuchnęliby śmiechem i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.