Strona główna / Hobby / Co kryją piwnice pod budynkiem Kapitanatu Portu?

Co kryją piwnice pod budynkiem Kapitanatu Portu?

W tym odcinku programu „Jest takie miejsce…” odkrywamy tajemnice budynku Kapitanatu Portu. Podczas zwiedzania niedostępnych na co dzień zakamarków, znaleźliśmy kilka interesujących ciekawostek. Wdrapaliśmy się między innymi na szczyt wieży. Jeśli chcecie dowiedzieć się czego szukał Piotr Piwowarczyk na drewnianym strychu, dlaczego na wieży nie ma zegara oraz kogo odnalazł za pancernymi drzwiami jednego z pomieszczeń, koniecznie obejrzyjcie najnowszy odcinek naszego programu.

Kapitanat Portu to siedziba administracji morskiej. Budynek postawiono według projektu radcy budowlanego Severin’a w roku 1879, w miejsce drewnianego budynku zniszczonego w 1872 roku przez spiętrzone wody Świny. W czasie II Wojny Światowej budynek nie został poważnie uszkodzony. Przejęty przez władze polskie od Rosjan w roku 1946.

Zobacz również

Kierowcy uważajcie na ulicy Wyspiańskiego

W czwartek 5 sierpnia 2021r., w godzinach od 4.00 do 11.00, wyłączony z ruchu będzie …

6 komentarzy

  1. Supe,r fajnie zmontowane i koles naprawde fajnie opowiada, oby tak dalej. Pozdrawiam

  2. Fascynujące i pouczające oglądać puste kąty piwnic KP. U mnie na Matejki to jest dopiero na co popatrzeć, od zdechłego szczura, poprzez palarnię amfy a na rowerach z ubiegłego wieku kończąc!

  3. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.