Strona główna / Hobby / Do szkolenia żeglarskiego mieszkańców potrzebny jest sprzęt

Do szkolenia żeglarskiego mieszkańców potrzebny jest sprzęt

W gronie pięćdziesięciu uczestników, żeglarze z Jacht Klubu Kotwica podsumowali miniony rok, przedstawiono raport finansowy i główne zamierzenia. 3-godzinne spotkanie dotyczyło trudnych spraw związanych z funkcjonowaniem klubu.

– Nie uniknęliśmy tematów finansowych i związanych z kondycją naszej floty, należytą uwagę poświęcono także zagadnieniom utrzymania infrastruktury lądowej. Takie dyskusje są wyrazem troski klubowiczów o nasz majątek i także próbą poszukiwania optymalnych rozwiązań poszczególnych problemów – mówi Marek Ochlik.

W dobry nastrój mogło wprowadziło podsumowanie ubiegłego sezonu. Zrealizowanych kilkadziesiąt rejsów morskich, przeprowadzone szkolenia i egzaminy na patenty żeglarskie i motorowodne, zrealizowany dużym nakładem pracy i środków Program Morskiego Wychowania Młodzieży, poprawa stanu technicznego floty.

W zebraniach biorą udział osoby coraz młodsze i to już nie tylko pełnoletnie, ale ostatnio nawet uczniowie szkół średnich . To bardzo optymistyczne zjawisko bo oprócz zdobywania doświadczenia w działaniach demokratycznych na szczeblu podstawowym, młodzież może rzeczywiście poczuć współodpowiedzialność za losy naszej małej społeczności – zaznacza Marek Ochlik.

Jaki będzie tegoroczny sezon żeglarski? To zależy głównie od samych mieszkańców.

Zobacz również

Uwaga. Ostrzeżenie przed oblodzeniami

Od godz. 19:00 dziś (poniedziałek 29.11.2021) do godz. 09:00  jutro (wtorek 30.11.2021) meteorolodzy prognozują zamarzanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.