czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Historia / [FILM] Wojskowe namioty staną na pl. Wolności

[FILM] Wojskowe namioty staną na pl. Wolności

III Szczep Harcerski „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 zapraszają na wydarzenie „Namioty Wyklętych”.

„Namioty Wyklętych” to ogólnopolska akcja stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, mająca na celu upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych – działaczy ruchu antykomunistycznego w czasach okupacji naszego kraju, polskich patriotów, którzy mieli zostać przeklęci i zapomniani. W tym roku do listy największych polskich miast, gdzie odbywają się te wydarzenie, dołącza Świnoujście. Dzięki staraniom harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, w niedziele 28 lutego i we wtorek 1 marca, na placu Wolności staną wojskowe namioty, w których będzie można obejrzeć wystawę zdjęć oraz obejrzeć filmy o Wyklętych. Gorąco zachęcamy do rozpowszechniania informacji o wydarzeniu. Oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału i zaproszenia znajomych.

Plan szczegółowy:
28 lutego
plac Wolności
godzina 11.00 – 15.00 – wystawa zdjęć, mini-kino, konkurs historyczny

1 marca
plac Wolności
12.00 – 14.00 – wystawa zdjęć, mini-kino, wprowadzenie do wydarzeń
przez nauczyciela historii.

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.