Strona główna / Lokalne / Miastu jest potrzebne lotnisko

Miastu jest potrzebne lotnisko

W Świnoujściu powstawać będą kolejne hotele. Ich gośćmi będą nie tylko Niemcy przyjeżdżający do nas na rehabilitację. Hotel Radisson będzie największym hotelem na wyspie Uznam i trudno uwierzyć, że nie przyjadą do niego turyści ceniący sobie czas i wygodę podróży. Czy miasto powinno bardziej postarać się o istnienie podświnoujskiego lotniska Heringsdorf? Leży to przede wszystkim w interesie branży turystycznej.

Już 2 kwietnia Eurowings rozpocznie sezonowe loty z lotniska Heringsdorf. Samoloty przewoźnika polecą do Kolonii, Dusseldorfu i Stuttgartu. W kwietniu swoje loty z Uznamem rozpocznie airBaltic. Litewski przewoźnik będzie latał do Frankfurtu Dortmundu, a od maja do Zurychu. Od 12 czerwca Skywork Airlines poleci do Berna poprzez Bazylę.

Wśród połączeń nie ma polskiego narodowego przewoźnika. Przypomnijmy, ówczesny Eurolot latał do Warszawy i Krakowa.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

4 komentarze

  1. Przydałoby sie połączenie lotnicze z Heringsdorfu do Peenemünde . . .

  2. Uważam że, te lotnisko powinnien służyć branży turystycznej na wysokim poziomie. Małe skromne lotnisko, problem w tym że, Polacy nie lubią latać samolotami po kraju. Czemu? Nie mam pojęcia ale zapewne chodzi o kasę. Gdyby połączenie z HDF do WAW/GDN/KRK czy MOD były dla dorosłych do 150 zł a dla dzieci do 80/90 zł to by latali. A tak płać full fare za 4 osoby z 1000 złotych. To już taniej PKP albo własnym samochodem, pomijam już kolejki na prom bo to inna historia.

    Np. Taki Sprintair swoimi SAAB mogłby te lotnisko obsługiwać spokojnie – tylko normalne ceny, LOT wcale nie musi się angażować, jakiś tanie linie lotnicze by się też przydały – ale ponownie zależy od obłożenia/kasy 😉

  3. Nadświnoujskie lotnisko to Goleniów i wystarczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.