Strona główna / Lokalne / [FILM] Powstaną trzy tunele drogowe. Kiedy ten w Świnoujściu?

[FILM] Powstaną trzy tunele drogowe. Kiedy ten w Świnoujściu?

W ciągu kilku lat powstaną przynajmniej trzy tunele drogowe. Pierwszy to  tunelowy odcinek S7 pomiędzy Naprawą i Skomielną. Jego długość wyniesie 2 km. Otwarcie tunelu szacuje się na 2021 rok. Kolejny to fragment od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa na obwodnicy. Sam tunel będzie miał długość ok. 2,3 kilometra. Drogowcy sądzą, że pierwsze samochody powinny pojechać tym tunelem w 2021 roku.

Na tunel liczą też samorządy na południu drogi S3. Na odcinku pomiędzy Bolkowem a Lubawką mają zostać wybudowane dwa tunele: pierwszy 2,3-kilometrowy, kolejny 300-metrowy. Koszty budowy tej drogi częściowo pokryje UE dzięki instrumentowi Łącząc Europę (CEF).

Pierwszy tunel zostanie oddany do użytku w Gdańsku. Tunel pod Martwą Wisłą ma być gotowy do końca kwietnia. To jedna z najważniejszych inwestycji Gdańska w ostatnich dziesięcioleciach. Koszt budowy tunelu wyniósł 885 milionów złotych.

Na liście planowanych w najbliższym czasie inwestycji nie ma tunelu w Świnoujściu.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

4 komentarze

  1. Na liście planowanych w najbliższym czasie inwestycji nie ma tunelu w Świnoujściu – i wszystko na ten temat. Ciekawe z jakich powodów (prawdziwych) jestesmy ciągle na aucie 🙁 I szczerze powiem już mi się nie chce słuchać nie wiem z czego zadowolonego prezydenta który ciągle obiecuje że teraz to już na pewno. Jak widać gdzie indziej władze są po prostu skuteczne a u nas?

  2. a to dlaczego? mam to w d——e

  3. jak nie ma w planach budowy lunelu pod świną to zablokujmy wejscie do portu szczecin–osrają sie tam w stolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.