Strona główna / Lokalne / Pendolino pojedzie do Warszawy i Krakowa

Pendolino pojedzie do Warszawy i Krakowa

Kołobrzeg prześcignął Świnoujście, przynajmniej jeżeli chodzi o kolejowe połączenia. Od 29 kwietnia składy pociągu Pendolino pojawią się w Kołobrzegu. Każdego dnia nowoczesnymi pociągami PKP Intercity będzie można podróżować na trasie Kraków- Warszawa – Kołobrzeg – Kraków.

Nowoczesne i komfortowe składy kursować będą z Krakowa w godzinach popołudniowych. Po drodze do Kołobrzegu zatrzyma się m.in.w Warszawie, Trójmieście, Lęborku, Słupsku i Koszalinie.

Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawi nie tylko komfort podróży, ale zapewni bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Natomiast z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu, pociąg pojedzie odpowiednio 8h27min (dziś ponad 11h) i 5h53min (dziś blisko 8h).

Na trasie z Krakowa do Kołobrzegu ceny biletów kupionych z wyprzedzeniem kształtować się będą od 100 zł. Od cen odliczane będą także ulgi, m.in. studenckie, uczniowskie.

Uzupełnienie siatki połączeń Express InterCity Premium (Pendolino) o Kołobrzeg wymagało od przewoźnika uzyskania zgody kilku instytucji europejskich. Zakup pociągów był w części finansowany ze środków UE, co oznaczało konieczność wyrażenia zgody przez DG Comp (Dyrekcję Generalną ds. Konkurencji) oraz DG Regio (Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej). Przewoźnik uzyskał pozytywną decyzję DG Comp w grudniu 2015 roku, natomiast Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej zaakceptowała wniosek z końcem lutego.

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Jeden komentarz

  1. Henryk Piwoński

    Czy będzie kursował pociąg pendolino z krakowa przez katowice ,gliwice wrocław do Świnoujścia jeśli tak to kiedy to nastapi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.