Strona główna / Lokalne / Przed magistratem wertepy w spadku po Rosjanach

Przed magistratem wertepy w spadku po Rosjanach

Chociaż od wyprowadzenia się wojsk rosyjskich ze Świnoujścia minęło ćwierć wieku, wjazd do świnoujskiego magistratu pozostał w spadku po dawnej bazie radzieckiej. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że aby załatwić sprawy w urzędzie, należy najpierw pokonać prawdziwy tor przeszkód. Przypominamy, że dziennie z usług magistratu korzysta nawet kilkaset osób.

Skrzyżowanie z magistratem jest nie tylko nierówne, co niebezpieczne. Ruch w tym miejscu jest bardzo intensywny, a na samym skrzyżowaniu są aż 4 przejścia dla pieszych, miejsce postojowe dla klientów poczty i wjazd do największej miejskiej instytucji. Sytuację pogarsza bardzo nierówna kostka brukowa i źle wyprofilowane skrzyżowanie.

– Niech ta kostka pozostanie, ale wystarczy ją wyrównać. Rozumiem, że pan prezydent widzi większe potrzeby drogowe, ale nie popadajmy w skrajność. Magistrat to miejsce w którym wielu zmotoryzowanych mieszkańców miasta załatwia swoje sprawy. Chciałoby po ludzku się dostać – zauważa nasz Czytelnik.

Na miejsce pojechał nasz reporter, aby sprawdzić, czy droga w tym miejscu faktycznie jest taka jak ja opisuje Czytelnik. W najbliższym planie remontów dróg przydałoby się zapisać modernizację kilkumetrowego odcinka. Przy okazji warto pomyśleć o lepszym rozwiązaniu parkingowym w tym miejscu.

Zobacz również

„To on nożem niszczy samochody. Rozpoznajesz go? Nie zbliżaj, się – alarmuj!”

Policja w Świnoujściu ustala jak nazywa się, gdzie mieszka i pracuje sprawca zniszczenia samochodu, którego …

4 komentarze

  1. Chcecie ruskie trolle powiedzieć że było wtedy pięknie?? :)))))))buhahhaa

  2. Jeszcze za Sovietów była tam równa kostka.

  3. To raczej spadek po Niemcach a nie rosjanach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.