środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Rekordowe wyniki INTERFERIE za 2015 r. i ambitne plany na przyszłość

Rekordowe wyniki INTERFERIE za 2015 r. i ambitne plany na przyszłość

INTERFERIE S.A. zakończyła rok 2015 ze znakomitym wynikiem finansowym. Zysk osiągnął poziom 5 669 tys. zł (jednostkowy 4 932 tys. zł), a przychody ze sprzedaży są o 5 mln zł wyższe niż w ubiegłym roku. To zasługa nie tylko wysokiego poziomu świadczonych usług i zaufania gości, ale także efektywnego modelu biznesowego. A to dopiero początek realizacji długoterminowej strategii rozwoju spółki.

Spółka INTERFERIE zarządza siecią ośmiu hoteli, do których należą m.in. INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu, INTERFERIE Argentyt w Dąbkach, czy INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Rok 2015 okazał się dla Spółki rekordowy pod względem wypracowanego zysku, przynosząc o ponad 5 mln zł większe przychody ze sprzedaży niż w 2014 r. Zysk doszedł do poziomu 5 669 tys. zł, a zysk jednostkowy osiągnął 4 932 tys. zł. Spółka INTERFERIE może się również pochwalić wysoką frekwencją w swoich ośrodkach, która wyniosła średnio 70 proc. (w 2014 r. 63 proc). Wskaźnik ADR wzrósł w porównaniu do roku ubiegłego z 204 zł do 209 zł. Ponadto, wyższy od ubiegłorocznego jest również wskaźnik RevPar, który w 2014 r. kształtował się na poziomie 128 zł, zaś obecnie sięga już 145 zł.

– Wypracowany przez nas model biznesowy okazał się skuteczny w relacjach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. W efekcie możemy pochwalić się rekordową wielkością sprzedaży, jednocześnie utrzymując wysoki stan wszystkich wskaźników ekonomicznych oraz wskaźników charakterystycznych dla branży turystycznej. Aktywne podejście marketingowe i liczne nowe inicjatywy sprzedażowe wpłynęły na rentowność, a także przyniosły pozytywny skutek w postaci znaczącej liczby nowych klientów – mówi Jan Koman, prezes zarządu INTERFERIE S.A.

INTERFERIE wchodzi aktualnie w dynamiczny okres realizacji strategii rozwoju. Spółka pracuje nad stworzeniem w polskich kurortach sieci hoteli o standardzie trzech i czterech gwiazdek o profilach Medical Spa i Family Medical Spa, a także znacznie rozbudowuje bazę noclegową. Stosowne umowy dotyczące finansowania tych inwestycji zostały podpisane w marcu 2016 r.

Jedną z ważniejszych podejmowanych obecnie przez Spółkę inwestycji jest rozbudowa ośrodka INTERFERIE w Dąbkach. Założeniem inwestycyjnym jest stworzenie zespołu sanatoryjno-uzdrowiskowego, w ramach którego powstanie m.in. obiekt z ofertą Fun&Family i elementami oferty medical, w tym przypadku ze specjalizacją w leczeniu chorób dróg oddechowych, astmy oraz alergii wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Grupą docelową tego obiektu, podobnie jak innych, będą zarówno pacjenci ze skierowaniem z NFZ, jaki i klienci pełnopłatni. Zespół obiektów w Dąbkach ma umożliwić łączenie kuracji leczniczych z zabawą i rozwojem dzieci, a jednocześnie zapewniać możliwość poprawy zdrowia i wypoczynku dla dorosłych opiekunów.

Z kolei w INTERFERIE Chalkozyn w Kołobrzegu w najbliższym czasie Spółka planuje zbliżenie stylu ośrodka do obecnego modelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu, a także stopniowe rozszerzenie oferty medical o zabiegi specjalistyczne.

– Nasze działania zmierzają do oferowania usług na coraz wyższym poziomie w celu utrzymania pozycji lidera usług hotelarskich i uzdrowiskowych w poszczególnych miejscowościach. Planujemy dalszą przebudowę i rozbudowę dotychczasowych obiektów z myślą o uspójnieniu standardu w każdym z nich. W związku z tym, że rynek hoteli wypoczynkowych jest rozdrobniony, możliwe jest również w przyszłości powiększanie sieci własnej poprzez akwizycję – dodaje Jan Koman.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

4 komentarze

  1. no właśnie- a jak do tego mają się pensje ludzi którzy tam pracują? podobno nie jest dobrze!

  2. a pensje glodowe

  3. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
    Jest z czego skubnąć dla personelu, który, to wypracował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.