Strona główna / Lokalne / Sto lat Szanownych Jubilatom

Sto lat Szanownych Jubilatom

Pięć par obchodziło dziś w Urzędzie Stanu Cywilnego Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. W imieniu Prezydenta RP, prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, odznaczył Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

– Tylko prawdziwa miłość może sprawić, że pomimo różnych trudności, dwoje ludzie żyje ze sobą, wspiera się przed 50 i więcej lat – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

art-jubilaciPaństwo Genowefa i Albin Czyrycowie pobrali się w 1951 roku w Przybiernowie. Do Świnoujścia przyjechali w latach 50-tych. Wychowali dwoje dzieci, mają czworo wnucząt i dwoje prawnucząt. Pani Genowefa pracowała w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich „Odra”, a pan Albin w Energopolu.

Państwo Jadwiga i Goliasz Nawojczykowie związek małżeński zawarli w 1965 roku. Do Świnoujścia z Syberii przyjechał najpierw pan Goliasz, a potem z Wielkopolski pani Jadwiga. Wychowali dwoje dzieci, mają jedną wnuczkę. Państwo Nawojczykowie prowadzili gospodarstwo rolne na wyspie Karsibór. W latach 1973 – 1988 pan Goliasz był radnym Miejskiej Rady Narodowej, a w latach 1976 – 1990 sołtysem w Karsiborze.

Państwo Anna i Roman Mereccy pobrali się w 1955 roku w Żurawicy. Do Świnoujścia przyjechali trzy lata później. Wychowali syna i córkę, mają jedną wnuczkę. Pani Anna zajmowała się domem, a pan Roman służył w wojsku jako oficer. Obecnie Państwo Mereccy z wielką pasją uprawiają ogródek działkowy.

Państwo Barbara i Zygmunt Palewscy związek małżeński zawarli w 1966 roku w Lęborku. Mieszkali kolejno w Lęborku, Darłówku, Darłowie i Świnoujściu. Wychowali dwoje dzieci, mają dwóch wnuków. Pani Barbara pracowała jako główna księgowa, między innymi w Urzędzie Miasta Międzyzdroje, była też skarbnikiem Miasta Świnoujście w latach 1994 – 2000. Obecnie pracuje jako Głowna księgowa w Zespole Szkół Morskich. Pan Zygmunt 31 lat służył w wojsku, a po przejściu na emeryturę prowadził biuro rachunkowe.

Państwo Marianna i Eugeniusz Resselowie pobrali się w 1965 roku w Świnoujściu. Wychowali córkę, mają dwie wnuczki. Pan Eugeniusz swoje życie zawodowe związał z Przedsiębiorstwem Połów i Usług Rybackich „Odra”. Pani Marianna zajmowała się domem.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.