Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Kilkuset wiernych uczestniczyło w drodze krzyżowej
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA] Kilkuset wiernych uczestniczyło w drodze krzyżowej

Mężczyźni nieśli na ramionach krzyż. W piątek ulicami Świnoujścia przeszła droga krzyżowa. Wierni wyruszyli sprzed kościoła pw. bł. bpa Michała Kozala i ulicami przeszli do parafii pw. Gwiazdy Morza. Trasę drogi krzyżowej zabezpieczali policjanci. Śpiewano pieśni religijne rozważając mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.  Trasa drogi krzyżowej zaskoczyła niektórych mieszkańców wracających z pracy do domu. Najbardziej byli zaskoczeni kierowcy autobusów i pasażerowie, których zatrzymała procesja.

– Kierowca w czasie stania zadzwonił do centrali z prośbą o zgodę na zmianę trasy. Okazało się że w Komunikacji Autobusowej również nic nie wiedzieli. Ostatecznie na wysokości baru Słonecznik wszyscy pasażerowie opuścili autobus… – opowiada pani Kinga. W normalnych miastach informują wcześniej o utrudnieniach, organizują objazdy. A tu? – denerwuje się.

Droga krzyżowa jest nabożeństwem odprawianym w czasie Wielkiego Postu. To katolicki zwyczaj upamiętniający cierpienia Chrystusa. Wierni idący ulicami miast, miasteczek i wsi to polska tradycja. Zwyczaj obchodzony jest raz do roku.

 

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

8 komentarzy

 1. Każdy ma prawo wierzyć w to co chce. Nasze miasto jest wystarczająco duże, żebyśmy się w nim wszyscy pomieścili. Szanujmy się nawzajem!

 2. Dajcie spokój- i zacznijcie szanować drugie Człowieka! Każdy z nas ma prawo wierzyć w to co chce!

 3. Ech, Ci ❝Ciemnogrodziane❞ mają klawe życie i rozrywek co niemiara. ✝

 4. Uczestnik Dogi Krzyżowej

  A w jakich miastach „normalnych” informują o takich wydarzeniach? P. S. Kim jest pani Kinga? Czy jest w episkopacie? Hmm?

  • W kazdym miescie przy organizacji zgromadzen maswych szczegolnie przemarszy organizuje sie objazdy, informuje wczesniej. Nie kazdy chce w tym uczestniczyc i nie kazdy musi w tym w tym uczestniczyc! Narzekacie na Jehowych narzucajacych swoja wiare, narzekacie na islamistow a sami robicie to samo!!!! Takie zgromadzenia nie powinny zaklocac porzadku innych mieszkancow.

 5. Średniowiecze..

 6. nie_polityczny

  Widac czarni w sukienkach juz tak sie czuja po dobrej zmianie, ze nie musza ustalac z miastem co, kiedy i dlaczego…. pytam sie…. kto rzadzi miastem…. Prezydent jeszcze, czy faceci w czarnych kieckach….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.