Strona główna / Lokalne / Nie chcą już sołectwa. Wolą znowu być osiedlem

Nie chcą już sołectwa. Wolą znowu być osiedlem

Mieszkańcy Karsiboru na pozór dobrze zorganizowani, mieli od kilku lat z wyborem swojego reprezentanta – sołtysa. Dlatego wystąpili z wnioskiem o zamianę sołectwa na osiedle. W zebraniu konsultacyjnym wzięło udział 52 mieszkańców sołectwa i w wyniku głosowania nad uchwałą wyrażającą opinię w tej sprawie za zniesieniem sołectwa: zagłosowało 51 osób, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

  • Na najbliższej sesji Rady Miasta Świnoujście Radni będą głosowali nad uchwałą o zniesieniu Sołectwa Karsibór i formalnie przestanie ono istnieć – tłumaczy przewodnicząca rady Joanna Agatowska.

Spotkanie odbyło się w bardzo rzeczowej i miłej atmosferze.

1625800_594222167398948_687Przypomnijmy, w 2004 roku powstała grupa inicjatywna, która zwróciła się do Rady Miasta o przekształcenie Karsiboru z jednostki pomocniczej, jaką jest osiedle, w sołectwo miejskie.  Powodem dla którego wowczas m.in. chcieli być sołectwem miały być środki unijne z funduszu środowiskowych na kanalizowanie, gazyfikowanie i tym podobne działania inwestyctyjne, ale również dopłaty do produkcji rolnej. Niestety życie brutalnie zweryfikowało możliwości pozyskiwania tych środków.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Jeden komentarz

  1. Czas najwyższy aby wreszcie była kanalizacja i gaz tak potrzebny do ogrzewania i utrzymania środowiska naturalnego zgodnie z jego położeniem.Unoszący się nad Dzielnicą “smród” ze spalania miału węglowego daje w kość nie tylko mieszkańcom ale również ptakom i zwierzętom. Powodem zaś do motywacji mieszkańców było postulowanie o Dzielnicę gdyż ta forma może mieć wpływ na rozwój Karsibora.Cieszy nas również to,że Radni angażują się w widoczny sposób w rozwój tego pięknego zakątka 44 wysp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.