Strona główna / Lokalne / Nie chcą już sołectwa. Wolą znowu być osiedlem

Nie chcą już sołectwa. Wolą znowu być osiedlem

Mieszkańcy Karsiboru na pozór dobrze zorganizowani, mieli od kilku lat z wyborem swojego reprezentanta – sołtysa. Dlatego wystąpili z wnioskiem o zamianę sołectwa na osiedle. W zebraniu konsultacyjnym wzięło udział 52 mieszkańców sołectwa i w wyniku głosowania nad uchwałą wyrażającą opinię w tej sprawie za zniesieniem sołectwa: zagłosowało 51 osób, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

  • Na najbliższej sesji Rady Miasta Świnoujście Radni będą głosowali nad uchwałą o zniesieniu Sołectwa Karsibór i formalnie przestanie ono istnieć – tłumaczy przewodnicząca rady Joanna Agatowska.

Spotkanie odbyło się w bardzo rzeczowej i miłej atmosferze.

1625800_594222167398948_687Przypomnijmy, w 2004 roku powstała grupa inicjatywna, która zwróciła się do Rady Miasta o przekształcenie Karsiboru z jednostki pomocniczej, jaką jest osiedle, w sołectwo miejskie.  Powodem dla którego wowczas m.in. chcieli być sołectwem miały być środki unijne z funduszu środowiskowych na kanalizowanie, gazyfikowanie i tym podobne działania inwestyctyjne, ale również dopłaty do produkcji rolnej. Niestety życie brutalnie zweryfikowało możliwości pozyskiwania tych środków.

Zobacz również

Film “Zenek” dostępny na Netflix!

To była jedna z głośniejszych polskich premier w 2020 roku. Mowa oczywiście o filmie “Zenek”, …

Jeden komentarz

  1. Czas najwyższy aby wreszcie była kanalizacja i gaz tak potrzebny do ogrzewania i utrzymania środowiska naturalnego zgodnie z jego położeniem.Unoszący się nad Dzielnicą “smród” ze spalania miału węglowego daje w kość nie tylko mieszkańcom ale również ptakom i zwierzętom. Powodem zaś do motywacji mieszkańców było postulowanie o Dzielnicę gdyż ta forma może mieć wpływ na rozwój Karsibora.Cieszy nas również to,że Radni angażują się w widoczny sposób w rozwój tego pięknego zakątka 44 wysp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.