Strona główna / Lokalne / Komentarz redaktora naczelnego: Szpital a polityka

Komentarz redaktora naczelnego: Szpital a polityka

Kilka dni temu rada nadzorcza wybrała nowego prezesa świnoujskiego szpitala. Została nim Dorota Konkolewska, dotąd zatrudniona w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Pani Dorota od kilku miesięcy jest bardzo aktywna politycznie. Była kandydatką do sejmu partii Nowoczesna. Z przedstawionego CV wynika, że nowa pani prezes ma odpowiednie – ekonomiczne wykształcenie, aby zarządzać średniej wielkości przedsiębiorstwem. Ze służbą zdrowia dotąd nie miała do czynienia. Przynajmniej w zakresie zarządzania taką placówką jak szpital. Ma też dobrą opinię w miejscu swojej dotychczasowej pracy.

Miejski (powiatowy) szpital ma naprawdę fatalną opinię, a lista zaniedbań i osób wprost poszkodowanych wydłuża się. Brakuje pieniędzy. Na dzień odejścia poprzedniego prezesa przynajmniej miliona złotych. Czy teraz, po zmianie prezesa, miasto wpompuje w tę placówkę kolejne miliony złotych, których odmówiła ustępującemu prezesowi? Wszystko wskazuje, że tak! I że będzie taka wola ze strony prezydenta. Trudno też oczekiwać od radnych, że takiego wydatku nie zaakceptują, przecież chodzi o „zdrowie” i dostęp do lekarzy dla mieszkańców miasta.

Jak zawsze przy tego rodzaju „nominacji” nie brakuje domysłów i spekulacji co do powodów wyboru takiego, a nie innego kandydata. I że nie ujmując w żaden sposób kompetencjom p. Konkolewskiej, jest to raczej nominacja polityczna, niż… merytoryczna. Taki wybór ma być także wskazówką co do obecnych „politycznych” sympatii prezydenta Żmurkiewicz, pod nosem którego np. w urzędzie zbierane są podpisy poparcie pod różnymi inicjatywami Nowoczesnej. W sumie od SLD do liberalnej Nowoczesnej nie jest tak daleko.

Mocno trzymam kciuki za nową panią prezes! Oby jej skuteczność w zarządzaniu polegała nie na zwiększaniu budżetu tej placówki z pieniędzy pochodzących z kasy miasta, a na prawdziwej restrukturyzacji, której nasz szpital potrzebuje od dawna.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

15 komentarzy

 1. Ta pani niestety się nie zna na organizacji, chyba że podejżewać wszystkich pracownikow o oszustwa jak było kiedyś w urzędzie skarbowym. Konkurs na pewno był ustawiony, ponieważ jak pamiętam konkurs do ZGM bylo na stanowisko techniczne a wygrała niby ekonomistka , to zamieniono funkcje i ona weszła do ZGM. życzę powodzenia. gdyż nic konkretnego nie potrafi.jedynie kontrolować czy ktoś nie wyszedł o minutę wcześniej , ale że przyszedł do pracy 25 min. wcześniej i pracowal to się nie liczy. To dziala tylko w jedną strone.

  • Pożalił się kolejny nierób i nieudacznik któremu wybrano luzy. Musiał podlegać tej Pani, bo „bardzo zorientowany w kompetencjach i umiejętnościach”. Jak ktoś wymagał od niego należytego wykonywania swoich obowiązków, to krytykując innych, zapomniał o swojej niekompetencji i nieróbstwie.

 2. Na mieście mówią że konkurs był ustawiony pod tą panią i tyle. Skoro więc dostała robotę w ten sposób i wczesniej niczym nie zarządzała to orłem nie jest chociaż moze tak jej się wydaje. O szpital nie ma się co bać personel sobie z nią poradzi.

  • „Na mieście” mówią różne rzeczy, zależy kto gdzie słucha. Ja słyszałem, że ta Pani miała też być nowym „kierownikiem” OSiRu, ale niektórych pracowników przyprawiła ta wiadomość o zawał serca, więc może szpital będzie lepszy, bo tam tym którym ta wiadomość obniżyła znacznie ciśnienie lub je podwyższyła udzielą przynajmniej fachowej pomocy. A zarządzanie firmą, jaka by ona nie była, polega na tym aby podlegli pracownicy mieli pracę, a firma nie przynosiła strat.

   • Tego nie wiedziałem że miała być kierowniczką na OSIR ale skoro mogła a teraz została kierownikiem szpitala to znaczy że moze być od wszystkiego czyli od niczego. I to zwykła polityczna ustawka.

    • To znaczy, że jest najlepsza, i będzie pracować tam gdzie może najbardziej pomóc, a nie może być wszędzie.

 3. Sami kompetentni w tym mieście.. wstydu nie macie.. Wymieniać nazwiska? Prezes Uzdrowiska- p. Śliwiński to specjalista od rury- 15 000 zł miesięcznie. Jego koleżanka Jabłońska, ze sklepu z z zabawkami nagle jest specjalistką od PROMÓW MORSKICH – i jest członkiem rady nadzorczej w Terminalach Promowych. P Teterycz – były zawodowych żołnierz specjalizuje się … w rekreacji za 6000 zł miesięcznie w OSIR. itd. itd….. PO , SLD .. Teraz w spółeczkach miejskich po raz na super specjalistów z Nowoczesnej!
  Czy te rozkradanie PAŃSTWA się kiedyś skończy? :-((((

 4. Oczywiście znowu nie dokończa trafione domysły Panie Wojtku (coś informatorzy nie dopowiadają 😉 rzetelnie !) Dlaczego decyzja polityczna nie merytoryczna ?? bo wcześniej nie kierowała placówką zdrowia przecież to jest stanowisko administracyjne i zarządcze nie wymagające znajomości medycyny i służby zdrowia, Pani Dorota ma odpowiednie wykształcenie, umiejętności zawodowe i ambicje zmian a nie stagnacji tak potrzebne na tym stanowisku i jeszcze jeden bardzo ważny a niestety pomijany atrybut jest stąd i wie co dzieje się w szpitalu od wielu lat więc już na starcie powinna częściowo znać problemy naszego szpitala.
  Podpisy zbieramy gdzie tylko można i nas nie wyganiają 😉 obecnie zbierane są tylko podpisy pod inicjatywą Nowoczesnej “Obywatele w obronie Konstytucji”

 5. Do łez się uśmiałem.. Każdy może kandydować.. Ale żeby wygrać to trzeba być obstawionym. Lub znajomym np. P. Michalskiej

 6. Każdy mógł kandydować, gdzie chce i skąd chce. wielu z nas ma sprecyzowane poglądy, lub jest zaangażowanych politycznie – czy mamy się zakopać pod ziemię? Każdy ma też jakiś potencjał zawodowy. Uważam, że pani Dorota jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.