poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Orzeł Wprost trafił do Świnoujścia

Orzeł Wprost trafił do Świnoujścia

W dniu wczorajszym w hotelu Dana w Szczecinie odbyła się gala wręczenia nagród „Orły Wprost”. To pierwsza edycja nagrody tygodnika „Wprost” dla przedsiębiorców, samorządowców oraz wybitnych osobowości – ambasadorów poszczególnych regionów, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu i kraju. Uroczystość w Szczecinie otwierała cykl gal organizowanych w stolicach poszczególnych regionów.

W poniedziałek wyróżnienia otrzymali samorządowcy, przedsiębiorcy i ludzie nauki z województwa zachodniopomorskiego. W kategorii przedsiębiorców laury trafiły do firm, które osiągnęły najwyższy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat, a także największy średni procentowy wzrost zysku netto.

Orły Wprost za najwyższy zysk otrzymały Spółka Żegluga Polska będąca częścią Grupy Polska Żegluga Morska oraz spółka Netto.

Orzeł Wprost dla najlepszego samorządowca województwa zachodniopomorskiego przypadł Prezydentowi Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi.

– Ogromnie cieszy mnie to wyróżnienie, które wskazuje jak bardzo, dzięki zaangażowaniu jego mieszkańców, rozwija się nasze miasto i jak pozytywnie postrzegane jest w kraju i zachodniopomorskim regionie – powiedział Janusz Żmurkiewicz odbierając nagrodę z rąk Prezesa zarządu PMPG Polskie Media S.A Michała Lisieckiego – wydawcy Wprost.

– Jako polski wydawca rozumiemy doskonale jak ważna jest silna narodowa gospodarka i jak istotne jest, by media rozumiały i wspierały lokalnych i krajowych przedsiębiorców oraz lokalne samorządy. Chcemy przez „Orły Wprost” doceniać ludzi sukcesu z poszczególnych regionów, a także wskazywać osoby, które zmieniają nasze otoczenie swoją pracą i zaangażowaniem – podkreślił w swym wystąpieniu Michał Lisiecki.

Nagrodę specjalną w kategorii „współpraca i rozwój” otrzymał Kronospan Szczecinek. W kategorii edukacja – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu. Orły Wprost” otrzymały również Fundacja „Ostoja” i Stowarzyszenie SENS.

Tekst/fot BIK

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.