Strona główna / Lokalne / Wielkanocny zając przyjedzie do Świnoujścia!

Wielkanocny zając przyjedzie do Świnoujścia!

Wielkanocny zając pojawi się na świnoujskich wyspach, żeby rozdawać prezenty, słodycze i zabawiać najmłodszych. A w niedzielne południe na promenadzie będzie można wziąć udział w malowaniu wielkiego jaja i poszukiwaniu prezentów. Świnoujska Organizacja Turystyczna przygotowała atrakcje na święta!

– Zając pojawi się przy przeprawach promowych, żeby dać prezenty wszystkim tym, którzy kursują między wyspami, w tym także gościom, którzy odwiedzą nas na święta – mówi Martyna Napart, kierownik biura Świnoujskiej Organizacji Turystycznej – Przygotowaliśmy niespodzianki dla najmłodszych i konkursy. Koniecznie trzeba będzie przyjść na promenadę (przy muszli koncertowej) w niedzielne południe. Od g. 12 do g. 14 będziemy organizować gry i zabawy. Przygotowaliśmy farby, którymi malować będziemy wielkie jajo. Będzie też poszukiwanie skarbów.

art-zajac2Organizatorem wydarzenia jest Świnoujska Organizacja Turystyczna. Wielkanocny zając już po raz kolejny pojawi się ma świnoujskich wyspach. Bywało, że tańczył na falochronie tle latarni i okrętów Marynarki Wojennej, kradł marchewki na targowisku i uciekał ulicami miasta na rowerze. W związku z tym miał problemy ze strażą miejską.

– Po tym incydencie zając wcale się nie obraził i znowu odwiedzi Świnoujście. Czy wymyśli coś nowego? Z pewnością. Jest bardzo pomysłowy – śmieje się Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej – Chcemy, żeby mieszkańcy i nasi goście poczuli wielkanocnego ducha. Przypomnę tylko, że w poprzednich latach na naszej pięknej plaży wykopaliśmy posągi z Wyspy Wielkanocnej oraz urządziliśmy wiele innych wydarzeń, żeby uatrakcyjnić czas wolny wszystkim tym, którzy przebywali w Świnoujściu. Podobnie będzie i tym razem.

Świnoujska Organizacja Turystyczna

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.