środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / [FILM] Powstaje 2,4 tys nowych miejsc na groby

[FILM] Powstaje 2,4 tys nowych miejsc na groby

W ramach rozbudowy cmentarza na 2,5 ha ziemi powstaje około 3,5 tysiąca miejsc pochówku, czyli w sumie 2400 miejsc na groby. Trzeba bowiem pamiętać, że czym innym jest miejsce pochówku, a czym innym grób. W jednym grobowcu rodzinnych miejsce wiecznego spoczynku może znaleźć kilka osób.

Na powiększonej części zostanie również wydzielone miejsce pod kolumbarium. Nekropolia jest rozbudowywana w kierunku południowo-wschodnim. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już dwa lata temu od wycinki drzew z terenu przeznaczonego na nowe miejsca pochówku.

– W drugim etapie rozbudowy nekropolii powstanie również nowa sala eksportacyjna, zwana popularnie domem pogrzebowym. W sumie do 2020 roku świnoujski cmentarz powiększy się o co najmniej 7 tysięcy miejsc. Koszt całej inwestycji, czyli I oraz II etap, wylesienie, projekt i inne prace z nią związane, szacuje się na 12 mln złotych. Docelowo cmentarz powiększy się o 5 hektarów – informuje Robert Karelus z magistratu.

Zobacz również

Policjanci ze Świnoujścia pilnowali bezpieczeństwa na niemieckiej autostradzie A20

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komend miejskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz Komendy …

Jeden komentarz

  1. Powinni denatów zakopywać pionowo, albo jak w Indiach, że puszczają płonące zwłoki rzeką Ganges, a u nas by mogli puszczać cieśniną Świny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.